› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak korzystać z kalkulatora OC i AC [PORADNIK]

› poradnik ponad rok temu    12.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak korzystać z kalkulatora OC i AC [PORADNIK]

Dostałeś ofertę składki ubezpieczenia OC, które zwaliło cię z nóg? Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ubezpieczyciela, a zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawą. Dlatego to jest moment, w którym można i warto sięgnąć po tajną broń: kalkulator OC i AC!

Każdy ubezpieczyciel ma swoje algorytmy służące do wyliczania wysokości składki ubezpieczenia OC, każdy ma też inne kwoty bazowe. To dlatego cena OC dla jednej osoby i tego samego auta w różnych firmach może się różnić znacząco i to nawet o kilkaset złotych. Jak znaleźć to najtańsze? Z pomocą przychodzi kalkulator OC i AC - https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Przygotuj wszystkie dane

Kluczowe elementy niezbędne do wyliczenia składki OC to dane dotyczące samochodu oraz kierowcy. Potrzebne będą dość szczegółowe informacje. Wszyscy ubezpieczyciele pytają o markę pojazdu, wiek auta, pojemność silnika, bardziej szczegółowe pytania mogą się różnić w zależności od firmy, najlepiej mieć po prostu przy sobie dowód rejestracyjny. W przypadku kierowcy najważniejszy jest jego wiek, przebieg ubezpieczenia i jego miejsce zamieszkania.

Zarezerwuj sobie czas

Wolny wieczór, kawa i komputer z dostępem do Internetu – brzmi dobrze? W takich okolicznościach poświęć kilka minut na sprawdzenie ofert co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych. Zwykle każda z nich ma swój kalkulator OC i AC na stronie internetowej. Warto z nich korzystać bezpośrednio, bo wyszukiwarki zbierające oferty wielu ubezpieczycieli mogą nie mieć najbardziej aktualnych cen. Zanotuj ceny w specjalnym pliku lub na kartce.

Wypróbuj różne opcje

To właśnie największa zaleta, jaką ma kalkulator OC i AC. Możesz sprawdzić cenę dla różnych wariantów ubezpieczenia. Zobacz, ile będzie kosztowało samo OC, a ile w pakiecie z AC. Jeśli jesteś początkującym kierowcą, spróbuj dodać rodzica lub małżonka z większym doświadczeniem i stażem bezszkodowej jazdy i zobacz jak to zmieni cenę ubezpieczenia. Jest to wariant ryzykowny, bo w razie stłuczki wszyscy tracicie zniżki, ale jeśli się okaże, że różnica w cenie wyniesie kilkaset złotych, to może warto będzie spróbować?

Szukaj zniżek

Chcesz, żeby było jeszcze taniej? Poszukaj w Internecie kodów zniżkowych i dodatkowych promocji. Może twój bank zwraca część kosztów transakcji za płatność kartą kredytową? A może dostaniesz sporą zniżkę, jeśli w pakiecie z OC wykupisz ubezpieczenie na życie? Sprawdź wszystkie możliwości, naprawdę warto – możesz zaoszczędzić całkiem niezłą sumkę!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.