› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak działają wyciągarki elektryczne?

› poradnik 9 miesięcy temu    16.02.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak działają wyciągarki elektryczne?

Wyciągarki elektryczne są popularnym urządzeniem, które swoje zainteresowanie zyskało dzięki wytrzymałości, trwałości i wspomaganiu przejazdu aut przez niezwykle ciężkie i wyboiste tereny. Przydatne zwłaszcza podczas off-roadowych przejażdżek, lecz równie doskonale sprawdza się jako niezbędne narzędzie montowane w specjalnych pojazdach, quadach lub transporcie służb pracowniczych czy straży pożarnej. Mają także szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie czy jako przydatny sprzęt użytkowy w halach lub warsztatach, gdzie przenoszenie ciężkich elementów jest częstą czynnością. Jednak głównym przeznaczeniem wyciągarki jest montaż urządzenia w samochodach terenowych, dzięki czemu off-roadowe wycieczki są wyposażone w niezbędne elementy i zapewniają bezpieczeństwo oraz maksymalny komfort jazdy. Przygotowaliśmy specjalny wpis, w którym przedstawiamy główne zadania wyciągarki oraz pokazujemy, jak działa popularne urządzenie.

Wyciągarka elektryczna – co to jest?

Wyciągarki elektryczne, czyli niezbędne urządzenia wszystkich wypraw terenowych. Decydując się na zakup wyciągarki, masz pewność, że będziesz w 100% przygotowany na najbardziej wymagające sytuacje, zwłaszcza na ugrzęźnięcie w podmokłym lub bagnistym terenie. Dość często dochodzi do takich momentów, zwłaszcza w czasie utrudnionych warunków atmosferycznych. Jednak dla większości off-roadowych kierowców to sama frajda, a przy wyborze dopasowanej wyciągarki i przeznaczonej do konkretnego modelu auta, wyciągnięcie samochodu z trudnego terenu nie jest skomplikowane.

Wybór wyciągarki elektrycznej – jaką wybrać?

Aby wyciągarka spełniała swoje zastosowanie musi być odpowiednio dopasowana do terenówki, czy innego pojazdu, w którym będzie montowana. Jednym z najważniejszych parametrów, który pozwoli prawidłowo dobrać urządzenie to wybór ze względu na uciąg. Wyciągarka elektryczna 12V jest najbardziej uniwersalnym urządzeniem, który sprawdzi się w większości aut. Warto zwrócić uwagę, by uciąg urządzenia wynosił do 1,5 raza dopuszczalnej masy całkowitej auta. Również ważnym aspektem jest moc silnika, który w zupełności wystarczy, aby wynosił 5-10 km uciągu.

Jak działa wyciągarka elektryczna?

Wyciągarka elektryczna wykorzystuje moc silnika, a więc jej użycie będzie dość sprawne i szybkie. Na bęben cylindryczny urządzenia nawijana jest lina wraz z uchwytem, który przymocowany jest do naszego pojazdu. Następnie znajdujemy obiekt w pobliżu, do którego będziemy mogli przymocować i zawiązać linę. Na terenach off-roadowych będzie to zazwyczaj drzewo lub stabilnie zamontowany słup, który pomoże wyciągnąć pojazd z grząskiego terenu. W zależności od preferencji można wyróżnić rozmaite modele wyciągarek, które różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami, mocą silnika i udźwigiem. Warto przejrzeć szeroką ofertę sklepów internetowych, które proponują sprzedaż urządzeń, a dodatkowy opis parametrów i technicznych informacji pozwoli z łatwością znaleźć najbardziej dopasowany sprzęt do swoich potrzeb.

Źródło zdjęć: freepik.com  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.