› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak działają porównywarki ubezpieczeń? 3 najważniejsze pytania

› poradnik ponad rok temu    25.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak działają porównywarki ubezpieczeń? 3 najważniejsze pytania

Porównywarki ubezpieczeń to sposób na pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam konkurencja na rynku polis. Zapewniają one dużą oszczędność czasu. Dzięki nim, nie musimy osobiście odwiedzać kilku różnych punktów w celu sprawdzenia ofert, ponieważ pełen przegląd mamy na ekranach własnego komputera.

Porównywarki ubezpieczeń to narzędzia zawierające oferty kilkunastu firm, pozwalające dobrać ofertę najkorzystniejszą pod względem ceny i oferowanych świadczeń, w jednym miejscu.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

W praktyce porównywarki są niczym innym jak zebranymi w całość kalkulatorami różnych towarzystw. Uwzględniają najbardziej istotne punkty każdej oferty. Niektóre pozwalają przejrzeć dostępne zniżki i umożliwiają szybkie wyliczenie wysokości składki w kontekście oferowanych świadczeń. Wystarczy wprowadzić do formularza wymagane dane: rodzaj ubezpieczenia i niezbędne informacje na temat ubezpieczanego przedmiotu. W odpowiedzi na zapytanie, porównywarka wyświetli listę propozycji różnych towarzystw. Umożliwia ona zapisanie wyników lub przeniesienie bezpośrednio na stronę wybranego ubezpieczyciela, skąd łatwo nawiązać kontakt.

Kalkulatory szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, które są dobrze i jasno określone przepisami prawa. Procedury w przypadku nieruchomości, ubezpieczeń na życie lub od następstw nieszczęśliwych wypadków są nieco bardziej złożone od komunikacyjnych, dlatego trudno byłoby skonstruować zestaw pytań uwzględniający wszystkie indywidualne zmienne, a jednocześnie pozwalający na rzetelną kalkulację. Oferty te z reguły są po prostu szacunkowymi wyliczeniami. Nawet w przypadku najprostszych ubezpieczeń komunikacyjnych możemy zauważyć, że poszczególne porównywarki podają różne wyniki. Od czego zależy trafność danych i jak wybrać najlepszy system?

Jak wybrać dobrą porównywarkę?

Porównywarki działają w oparciu o dane znajdujące się w ich zasobach, rzetelność uzyskanych wyliczeń jest więc efektem aktualności bazy danych. Zanim przystąpimy do wprowadzania danych zweryfikujmy więc, ile towarzystw gromadzi dany kalkulator. Często, jak w przypadku http://kalkulatorubezpieczen.net.pl, jest ich nawet kilkanaście. Sprawdźmy, czy oferta uwzględnia okresowe promocje oraz zniżki oferowane przez ubezpieczycieli. Im dłuższy formularz, tym lepiej. Jeśli dana strona wymaga wprowadzenia tylko modelu i roku produkcji pojazdu, najprawdopodobniej szacunek będzie bardzo mocno orientacyjny. Niezmiernie dobrą funkcjonalnością jest możliwość skontaktowania się z doradcą - specjalistą, który rozwieje wynikające z algorytmów niejasności.

Jak skorzystać z narzędzia?

Jak wspomniano już wcześniej, pierwszym krokiem będzie wybór rodzaju ubezpieczenia oraz wprowadzenie danych ubezpieczanego przedmiotu. Im danych jest więcej, tym lepsze będą wyliczenia. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, będą to informacje na temat samego pojazdu: modelu, przebiegu, dotychczasowych doświadczeń, a także właściciela. Zatwierdzenie wprowadzonych danych generuje listę możliwych dla danej sytuacji polis. Baza ta jest zupełnie niezobowiązująca. Dopiero zaznaczenie wybranej opcji i zapoznanie się z bardziej szczegółową polisą kieruje do strony z możliwością zakupu lub kontaktu z przedstawicielem danego towarzystwa.

Kalkulator ubezpieczeń jest narzędziem intuicyjnym i pomocnym, dlatego też warto z niego skorzystać. Przy pomocy tego narzędzia, na ubezpieczeniu komunikacyjnym można czasem zaoszczędzić kilkaset złotych i przede wszystkim cenny czas.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.