› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

› poradnik ponad rok temu    28.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z leasingu w ramach formy finansowania pojazdu.To atrakcyjna opcja, ponieważ po upływie okresu leasingu, przedsiębiorca nie jest zmuszony do tego, by auto kupić. Właśnie w ten sposób, samochody trafiają na aukcje poleasingowe, na których można nabyć dobry samochód w bardzo przystępnej cenie.

 1. Co oznacza, że samochód jest poleasingowy?
 2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
 3. Używane auto poleasingowe - jakie modele znajdziemy na rynku?
 4. Licytacja samochodów poleasingowych - o czym musisz wiedzieć?

Innym czynnikiem, zachęcającym przedsiębiorców do leasingu, jest fakt, że przedsiębiorca może wpisać miesięczną ratę w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego też z roku na rok leasing staje się coraz bardziej popularny. Kto jeszcze, poza przedsiębiorcą, może na tym rozwiązaniu skorzystać?

1. Co oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochody poleasingowe to pojazdy, które nie zostały wykupione przez leasingobiorcę. W praktyce oznacza to najczęściej, że przez kilka lat służyły jako samochód służbowy (najczęściej mówimy o okresie 3-4 lat).

Zdarza się również, że na aukcji trafimy na auto powindykacyjne, które zostały wystawione n sprzedaż, ponieważ dotychczasowy użytkownik zbyt długo zwlekał ze spłatą rat.

W większości przypadków, samochody poddawane są leasingowi operacyjnemu. Wtedy dane auto zaliczane jest do majątku konkretnej firmy leasingowej. Ale zdarza się również, że mówimy o leasingu finansowym. Wtedy obowiązku związane z dokumentacją czy serwisowaniem auta, spadają na leasingobiorcę. Warto o tym wiedzieć, zanim zainteresujemy się którąś z aukcji.

2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Jedyną przeszkodą w korzystaniu z tego typu aukcji może być wiek lub... brak świadomości ludzi na temat tego sposobu nabywania pojazdów. Aby wziąć udział w aukcji poleasingowej, należy być pełnoletnim. Spełniasz ten warunek?

W taki razie wystarczy założyć konto na serwisie aukcyjnym, a potem się na nim zalogować.

Od tej reguły zdarzają się wyjątki. Mianowicie, niektóre firmy leasingowe oferują aukcje, które przeznaczone są tylko dla przedsiębiorców. W takim wypadku, aby skorzystać z aukcji, musisz posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą.

3. Używane auto poleasingowe - jakie modele znajdziemy na rynku?

Jeśli interesują cię aukcje poleasingowe, na pewno najbardziej ciekawi cię również to, jakie modele samochodów możesz na nich znaleźć.

Rynek samochodów osobowych nieustannie się rozrasta, co oczywiście stwarza wiele możliwości, pozwalając na znalezienie naprawdę korzystnej oferty w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przeglądając oferty, znajdziesz głównie popularne marki, takie jak opel, mercedes, skoda, renault, kia czy fiat. Ale bez problemu odnajdziesz również samochód z tzw. górnej półki, np. mercedesa klasy E lub lexusa. Aukcje poleasingowe to znakomita okazja, by te drogie samochody nabyć w bardzo korzystnej cenie!

4. Licytacja samochodów poleasingowych - o czym musisz wiedzieć?

Po pierwsze, każdy, kto bierze udział w licytacji, powinien mieć świadomość, że cena, pojazdu, z jaką zetknie się w pierwszym terminie licytacji, będzie równa trzem czwartym szacunkowej wartości samochodu .Auto, którego nie uda się sprzedać, trafia na licytację w drugim terminie. Wtedy jego cena sięga połowy wartości.

Formalności najczęściej jest niewiele, ale musisz liczyć się z tym, że auta nie zobaczysz wcześniej, niż dobę przed planowaną licytacją.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.