› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak dobrze kupić samochód z wyprzedaży rocznika 2018? Podpowiadamy

› poradnik ponad rok temu    6.12.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak dobrze kupić samochód z wyprzedaży rocznika 2018? Podpowiadamy

Końcówka roku zawsze oznacza wzmożony ruch w salonach samochodowych. Mniej więcej już w listopadzie ruszają pierwsze akcje promocyjne, dzięki którym fabrycznie nowe auto można nabyć z dużym upustem cenowym. I Ciebie – jako przedsiębiorcę – interesuje wyprzedaż rocznika 2018? Dowiedz się, jak kupować samochód wyprzedażowy.

Wyprzedaż rocznika 2018 to doskonały moment, aby nabyć pojazd tańszy nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Jest to możliwe, ponieważ dealerzy chcą pozbyć się tegorocznych aut znajdujących się na placach – zanim samochody stracą sporo na wartości. Często kosztem własnych marży, znacznie obniżają ceny – w tym przypadku liczy się przede wszystkim każda odnotowana sprzedaż.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Im bliżej końcówki roku, tym rabaty na pojazdy mogą być wyższe. Dlatego wielu przedsiębiorców zwleka z zakupem auta do samego końca. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie – może się bowiem okazać, że w sprzedaży pozostaną tylko nieliczne egzemplarze lub nie będzie samochodów w ogóle.

Jeżeli zależy Ci np. na konkretnej wersji silnikowej, wersji wyposażenia czy nawet kolorze nadwozia, weź udział w wyprzedaży rocznika jak najwcześniej. Duży wybór dostępnych pojazdów będzie oznaczał większe szanse na znalezienie wymarzonego modelu.

Na to musisz zwrócić uwagę

Chcesz mieć pewność, że zakup pojazdu wyprzedażowego będzie dobrą inwestycją? Warto zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii.

 • Wartość rabatu

Im wyższy proponowany upust, tym większe oszczędności możesz poczynić. Warto jednak pamiętać, że wysokość rabatu uzależniona jest od polityki wewnętrznej konkretnej marki.

Porównując wielkość upustu, uwzględnij przy tym model auta, wersję silnikową i wyposażeniową. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w którym salonie możesz liczyć na najlepszą ofertę.

 • Wartość rezydualna

Każdy samochód z roku na rok traci na wartości – to fakt. Są jednak takie marki, których auta mają wyższą wartość rezydualną (na wartości tracą wolniej). Dobrze jest to uwzględnić, wybierając pojazd firmowy. Pozwoli to zredukować straty finansowe w momencie sprzedaży auta.

Zgodnie z rankingiem Resale Value Awards przygotowanym przez firmę J.D. Power, mało na wartości tracą pojazdy marki m.in. Lexus oraz Toyota.

 • Stan samochodu

Fabrycznie nowe pojazdy z reguły pozbawione są jakichkolwiek usterek. Jednak drobne rysy na karoserii mogą się zdarzyć. Jeżeli chcesz mieć pewność, że auto jest nieskazitelne, dokładnie przyjrzyj się lakierowi.

 • Przebieg

Z założenia samochody prosto z salonu mają zerowy przebieg. W praktyce okazuje się, że dany model może mieć na liczniku nawet kilkadziesiąt kilometrów. Zdarza się bowiem, że dealerzy wystawiają na sprzedaż także auta służące do jazd testowych.

Jeżeli pojazd ma spory przebieg, spróbuj negocjować dodatkowy upust.

Poznaj dostępne formy finansowania

Masz już upatrzony model samochodu dla swojej firmy? Wyprzedaż rocznika 2018 powinna skłonić do wyboru odpowiedniej formy finansowania – wcale nie musi to być wyłącznie gotówka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozważyć zaciągnięcie kredytu samochodowego lub leasingu. Takie rozwiązania mogą okazać się korzystne.

 • Gotówka

Chociaż w ten sposób firma zaoszczędzi na odsetkach i innych opłatach doliczanych przy zewnętrznych formach finansowania, gotówka wcale nie jest dobrym pomysłem. Powoduje przede wszystkim zamrożenie środków, co może skutkować zachwianiem płynności lub trudnościami w realizacji innych inwestycji.

 • Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to opcja, która często okazuje się lepszym wyborem niż gotówka. Minimalny wkład własny – często wynoszący ok. 10% wartości pojazdu – nie stanowi większego obciążenia firmowego budżetu. Podobnie jak spłata zobowiązania w miesięcznych ratach – są one dostosowane do sytuacji materialnej konkretnego przedsiębiorstwa.

 • Leasing samochodowy

Trzecią propozycją finansowania auta z wyprzedaży rocznika 2018 jest leasing samochodowy. Atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość zachowania płynności finansowej. Przedsiębiorstwo nie musi angażować całej nadwyżki kapitału – opłata wstępna ustalana jest indywidualnie. Także wysokość rat leasingowych można dopasować pod kątem sytuacji finansowej w firmie.

Wybierając leasing samochodowy, warto zwrócić uwagę m.in. na Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy przygotowany przez Toyota Leasing. Jego przewaga to np. raty niższe o 60%, rabaty na dodatkowe pakiety czy możliwość wymiany samochodu co 3-4 lata bez angażowania kapitału.

Wyprzedaż rocznika 2018 roku to doskonała okazja dla Twojej firmy, aby zakupić pojazd i poczynić spore oszczędności. Korzystając z powyższych wskazówek, nabycie samochodu będzie bardzo korzystne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.