› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak diagnostyka komputerowa pomaga przy zakupie auta?

› poradnik ponad rok temu    21.09.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Jak diagnostyka komputerowa pomaga przy zakupie auta?

Większość samochodów jeżdżących po polskich drogach ma ponad 10 lat. Rynek aut używanych w Polsce ma się więc dobrze od lat. Wbrew pozorom jednak zakup samochodu „z drugiej ręki” nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Znalezienie w pełni sprawnego modelu, który posłuży nowemu właścicielowi przez lata jest możliwe, lecz wymaga nieco innego podejścia. Przydatna pod tym kątem jest diagnostyka komputerowa. Przed nią nic się nie ukryje.

Samochody i ich historie

Zakup auta używanego to przeważnie duże obciążenie dla domowego budżetu. Wymaga odpowiedniego przygotowania. Określenia budżetu na zakup samochodu, jego ubezpieczenie oraz rejestrację. Nabywcy samochodów używanych powinni być również przygotowani na ewentualne koszty dodatkowych napraw. Samochody mają w końcu różne historie. Część z nich można poznać niestety dopiero na drodze.

Jak kupić pewne, używane auto?

Poszukiwania sprawnego, używanego egzemplarza warto rozpocząć od dokładnego zaplanowania procesu samego zakupu. By mieć pewność podjęcia właściwej decyzji warto cały proces zakupu rozłożyć na kilka zasadniczych etapów:

• przegląd ofert i wybór tych, które spełniają wymagane kryteria;
• kontakt ze sprzedawcami oraz zawężenie wyboru do najlepszych ofert;
• osobiste sprawdzenie wybranych modeli oraz sprawdzenie ich możliwości podczas jazd próbnych;
• wybór auta do zakupu i kompleksowa diagnostyka komputerowa jego stanu w profesjonalnym serwisie, celem oceny rzeczywistego stanu auta;
• negocjacje cenowe wraz z ewentualnym zakupem.

W tym zestawieniu za najważniejsze należy uznać takie elementy jak jazdy próbne i diagnostyka komputerowa auta. Sprawdzenie samochodu na drodze pozwala dowiedzieć się, jakie odczucia daje sama jazda konkretnym modelem oraz, czy jego stan odpowiada temu, co mówi sprzedawca. Diagnostyka komputerowa wskazuje, które elementy auta działają nieprawidłowo poprzez podłączenie jego komputera do komputera diagnostycznego i proces wymiany najbardziej istotnych danych.

Diagnostyka komputerowa odkryje wszystkie karty

Diagnostyka komputerowa auta to o wyjątkowo precyzyjny, szczegółowy test. Umożliwia rozpoznanie kodów usterek silnika i innych elementów pojazdu, pozwala także na sprawdzenie szeregu parametrów auta takich jak np. ciśnienie doładowania. Wskazuje na najbardziej istotne obszary, które wymagają zdecydowanej interwencji ze strony mechanika lub elektryka samochodowego. Diagnostyka komputerowa potrafi na temat pojazdu powiedzieć więcej niż najbardziej nawet zdolny handlarz. Z tego właśnie powodu wyspecjalizowane serwisy oraz stacje diagnostyczne są często przysłowiową zmorą sprzedawców zagranicznych aut używanych. Historie o niemieckich emerytach podczas diagnostyki komputerowej mogą okazać się opowieściami o silniku, który dożywa swoich ostatnich kilometrów. Poszukujący aut używanych raczej nie poszukują modeli, którym mogą towarzyszyć w ostatniej drodze.

Jak dotrzeć do stacji diagnostycznej?

Usługi diagnostyki komputerowej pojazdów świadczy całkiem sporo firm, lecz na etapie poszukiwania auta używanego liczy się przede wszystkim to, która z nich znajduje się najbliżej sprzedawcy. Jeżeli w trakcie jazdy próbnej wybranym modelem okaże się, że jest godny dalszego zainteresowania to wtedy można udać się do wyszukanej wcześniej stacji diagnostycznej. Najłatwiej tego typu punkty można znaleźć korzystając z branżowych wyszukiwarek motoryzacyjnych. W Polsce do najpopularniejszych witryn tego typu należy www.autobooking.com, pozwalający skorzystać z szerokiej oferty firm z branży motoryzacyjnej znajdujących się w najbliższej okolicy. Możliwość skorzystania ze sprawdzonej bazy w trakcie poszukiwań auta używanego momentami bywa bezcenna. Minimalizacja ryzyka związanego z wydaniem sporej sumy pieniędzy na niepewny model to istotna potrzeba dosłownie wszystkich nabywców używanych aut.

Prawda i tak wyjdzie na jaw

O diagnostyce komputerowej warto również pamiętać podczas użytkowania zakupionego auta używanego. Codzienna eksploatacja samochodu ma wpływ na jego kondycję mechaniczną, a tym samym również na bezpieczeństwo i osiągi. To zaś jest niezwykle istotne praktycznie dla każdego kierowcy. Ignorowanie wyskakujących na desce rozdzielczej ostrzeżeń o nieprawidłowym działaniu poszczególnych elementów pojazdu to mało odpowiedzialny pomysł. Może prowadzić do bardzo kosztownych napraw. W związku z tym lepiej trzymać rękę na pulsie i skorzystać z usług diagnostyki komputerowej. Prawda o samochodzie wtedy z całą pewnością wyjdzie na jaw.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.