› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Idzie wiosna, zobacz to!

› poradnik ponad rok temu    2.03.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Nie ma wątpliwości, że o czystość szyb - zwłaszcza przedniej - należy dbać bez względu na porę roku. Wiosną natomiast warto pokusić się o coś więcej: gruntowne porządki po sezonie zimowym.

Jesienne i zimowe miesiące to czas mało łaskawy dla zmotoryzowanych. Szybko zapadający zmrok, śliska nawierzchnia nie ułatwiają kierowcom codziennych podróży, a posypywane solą jezdnie czy zalegające na poboczach błoto pośniegowe nie służą estetyce pojazdów.

W zimowe dni ciężko utrzymać samochód idealnie czystym, dlatego jeśli przychodzi względnie ciepły dzień warto pomyśleć o przygotowaniach do wiosny.

Przednia szyba auta jest kwestią kluczową przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale również komfortu podróży. Dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, by dokładnie ją wyczyścić.

Przy czyszczeniu wszelkiego rodzaju szklanych powierzchni sprawdza się ircha lub mikrofibra. Ta druga zwykle jest tańsza i łatwiej dostępna, również w niewielkich sklepach i marketach.

Mikrofibrę można używać zarówno na mokro, jak i na sucho. Używana „na sucho” sprawdza się przy polerowaniu szyby i podczas usuwania pary. „Na mokro” posłuży wówczas, gdy na szkle pojawią się silniejsze zabrudzenia.

Co zrobić ze ściereczką, gdy jej wygląd będzie wskazywał, że sama wymaga czyszczenia? Wystarczy wyprać ją w pralce, po czym zabrać ze sobą w kolejną trasę.


Źródło: Paclan
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.