› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

I Elbląskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Kucyki i pomoc dla bezdomnych zwierząt

› zapowiedzi ponad rok temu    26.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
I Elbląskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Kucyki i pomoc dla bezdomnych zwierząt fot. Bartłomiej Ryś (archiwum Elblag.net)

Już niedługo, 28 kwietnia (sobota), duże wydarzenie dla wszystkich miłośników motoryzacji – I Elbląskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. 

Wydarzenie, które swoim patronatem objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski, rozpocznie się o godzinie 10.00 mszą w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Po jej zakończeniu oraz poświęceniu motocykli (przed katedrą, ok. godz. 10.50) wszyscy uczestnicy przejadą wielką paradą ulicami miasta (start parady przewidziany jest na godz. 11.00). Podczas parady będzie obowiązywać bezwzględny zakaz włączania się do kolumny motocyklowej podczas jej przemieszczania się ulicami miasta. Jej meta będzie znajdować się przy parkingu PWSZ przy Alei Grunwaldzkiej. Tam też przewidziane są dalsze punkty programu.

W ramach wydarzenia odbędzie się charytatywna zbiórka krwi, liczne pokazy (stuntu, detalingu), koncerty oraz wiele innych atrakcji. Wśród nich na uwagę zasługuje z pewnością przyjemność bezpośredniego kontaktu z kucykami, które przybędą dzięki Stajni Lipnik. Na miejscu do pomocy zwierzętom będą zachęcać wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. Będzie można wspomóc podopiecznych schroniska przynosząc karmę.

Na scenie, którą będzie stanowić naczepa ciągnika siodłowego, poza Dżem Cover Band, wystąpią młodzi muzycy, którym przewodzić będzie Bartosz Furman.

Oprawę taneczną zapewnią tancerki z Centrum Tańca Cadmans.

Przewidziany jest pokaz ratownictwa medycznego, który wykonają ratownicy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Wszystko dzięki pomocy pomocy Nauki Jazdy ADAM i Serwisu MatiRR. 

Nie zabraknie też waty cukrowej i gofrów. Stoisko gospodyń wiejskich z Suchacza będzie oferowało pierogi, kiełbasę z grilla oraz chleb ze smalcem. Wojsko będzie zaś częstowało pyszną grochówką. 

Podczas wydarzenia harcerze w kamizelkach będą dbali, aby wszystko udało się bez komplikacji, a o porządek zadba elbląska firma Błysk.

Organizatorzy zapraszają nie tylko motocyklistów, ale wszystkich pasjonatów motoryzacji. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Harley
ponad rok temu ocena: 33%  2
W końcu ktoś pomyślał.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andre
ponad rok temu ocena: 33%  1
Nareszcie Elbląg w akcji. Przydałoby się jakiś zlot .
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.