› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Hydrografika – metoda zdobienia felg samochodowych

› poradnik ponad rok temu    5.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Hydrografika – metoda zdobienia felg samochodowych

W 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 28 milinów samochodów, z czego prawie 80% stanowiły auta osobowe. Nic więc dziwnego, że wielu – zwłaszcza młodych – posiadaczy pojazdów chce, by ich egzemplarz wyróżniał się na drodze. By samochód zyskał uznanie, nie wystarczy już założyć oryginalnych pokrowców na siedzenia, czy zawiesić na lusterku puszystych kostek. Nowoczesne metody ozdabiania aut obejmują również malowanie i kładzenie grafiki na samochodowe felgi.

Czym jest felga?

Wyczucie stylu to jedno, a podstawowa znajomość motoryzacji to drugie, mimo tego warto wiedzieć, czym jest felga, zanim zacznie się myśleć o jej zdobieniu. Ta metalowa obręcz stanowi element podwozia samochodu. To na niej jest montowana opona. Felgi mogą być wykonane ze stali, z aluminium lub z jego stopów. Stal charakteryzuje się dość dużym ciężarem i podatnością na uszkodzenia. Elementy z tego materiału są w niskiej cenie, można je także łatwo naprawić. Felgi aluminiowe najczęściej stosowane w samochodach są dostępne w wielu wzorach, ich waga jest niska, a wytrzymałość wysoka. Jak można ozdobić takie felgi?

Malowanie proszkowe

Felgi wykonane ze stali i z aluminium można pomalować, korzystając z metody proszkowej. Po wcześniejszym przygotowaniu elementu, w warsztacie lakierniczym nanoszona jest na niego farba w kolorze i o rodzaju połysku wybranym przez właściciela pojazdu. Metoda proszkowa nie tylko pozwala na szybką zmianę wyglądu elementów, ale przede wszystkim zabezpiecza powierzchnię felgi przed działaniem czynników zewnętrznych. Popularne jest malowanie obręczy na kolor zbliżony do odcienia karoserii, co w zestawieniu z czarną oponą wygląda stylowo.

Hydrografika – nowoczesne ozdabianie felgi

Alufelgi można ozdobić również nowoczesną metodą hydrografiki, zwaną inaczej hydrotransferem. Do jej użycia potrzebna jest woda oraz rysunek w pasującym do felgi rozmiarze z dowolnie wybranym motywem. Element przed rozpoczęciem nakładania grafiki należy najpierw dokładnie oczyścić. Jak przebiega cały proces? „Odbywa się to w następujący sposób: najpierw wlewamy wodę do specjalnej wanienki, w której zamierzamy zanurzyć malowany element (np. felgi aluminiowe), potem na powierzchni wody rozkładamy specjalną folię, rozpylamy na nią aktywator, dzięki któremu folia zmienia swoją konsystencję i po kilkudziesięciu sekundach jest gotowa do naniesienia na element; następnie powoli i umiejętnie zanurzamy element, na który chcemy nanieść grafikę w wodzie, starając się, by folia pokryła wszystkie zakamarki elementu” (cyt. http://ladnefelgi.pl/). W ten sposób można przenieść na felgi każdy motyw: bohaterów ulubionych kreskówek, czy plątaninę trupich czaszek. Wzorów jest bardzo dużo, a metodą można ozdabiać również kokpity samochodowe, obudowy lusterek, listewki czy ramki wewnętrzne. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od wybranego elementu i tak jak w przypadku felg – jego rozmiaru.

Hydrografika to nowoczesny i dobry sposób zdobienia samochodów. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość wyboru dowolnego motywu, ozdobienia wybranego elementu – lusterka albo felg oraz ciekawy efekt, który na pewno przykuje spojrzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.