› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Google Street View zmapuje Elbląg

› bieżące ponad rok temu    15.05.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu fot. www.pcbdaily.com

Samochody firmy Google ponownie pojawią się na ulicach naszego miasta. Ich celem będzie aktualizacja obecnie posiadanych map, które ostatnio fotografowane były w Polsce w 2014 roku (pierwszy raz w 2011). Jak można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Google Street View, Ople Astry ze specjalnie przygotowanym do tego sprzętem, będą wykonywały zdjęcia od maja do października 2017 roku. Oprócz Elbląga w naszym województwie aktualizacja obejmie także Olsztyn.

Łącznie w naszym kraju uaktualnienie obejmie 37 miast we wszystkich województwach, m.in. Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Tarnów, Kraków, Warszawa, Radom, Płock, Opole, Rzeszów, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Kielce, Poznań, Kalisz oraz Olsztyn i Elbląg. Oprócz tych miejscowości mogą być również mapowane mniejsze ośrodki w okolicy. Auta Google Street View mają pojawić się w naszym województwie między majem a październikiem, ale mogą się zdarzyć odstępstwa od harmonogramu:

Ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) może się zdarzyć, że nasze samochody nie będą jeździć lub że nastąpią niewielkie zmiany harmonogramu - napisano na stronie internetowej.

Po wykonaniu zdjęć rozpocznie się proces "anonimizowania", czyli usuwania czy też rozmywania twarzy przechodniów oraz tablic rejestracyjnych pojazdów. 

Google Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji. Umożliwia wirtualną podróż po siedmiu kontynentach. Wszystko dzięki panoramicznym zdjęciom z perspektywy przechodnia oraz aktualnym fotografiom udostępnianym przez użytkowników z całego świata. Google uruchomiło usługę po raz pierwszy w 2007 roku.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: Google Street View.

Źródła: różne.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pulpet
ponad rok temu ocena: 100%  2
Ale my to mamy szczęście - wtedy remont i teraz tyż
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ joe
ponad rok temu ocena: 100%  1
i znowu na zdjęciach będzie rozkopane miasto
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.