› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Giełda samochodowa przy Piłsudskiego powiększy się jeszcze bardziej?

› bieżące ponad rok temu    9.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
6 zdjęćGiełda samochodowa przy Piłsudskiego powiększy się jeszcze bardziej? fot. Konrad Kosacz

Elblążanie robiący zakupy na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka, od lat narzekają na brak miejsc postojowych w pobliżu rynku. Znajdujący się w pobliżu stacji paliw Shell parking, służy kierowcom głównie jako giełda samochodowa. Gdzie więc zostawić samochód idąc na zakupy? Miasto być może znalazło rozwiązanie tego problemu. Magistrat zamierza oddać w dzierżawę teren przy Al. Piłsudskiego, z przeznaczeniem na dodatkowy parking.

Niezabudowana nieruchomość o powierzchni 2300 m2, znajduje się naprzeciwko Parku Kajki, pomiędzy pasem drogowym Alei Piłsudskiego a przydomowymi ogródkami budynków przy ul. Pawiej. Od istniejącego parkingu przy Piłsudskiego, oddziela go zjazd w ul. Wiślicką. Teren ten przeznaczony jest na realizację parkingu dla samochodów osobowych. Miasto zaznacza, że co najmniej 50% powstałych na tej działce miejsc postojowych (nie mniej jednak niż 25 stanowisk), powinna mieć charakter ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Za pozostałe miejsca parkingowe, przyszły dzierżawca będzie miał prawo pobierać już opłaty. Niewykluczone więc, że w tym miejscu powstanie kolejna giełda samochodowa.

W ubiegłym tygodniu Urząd Miejski ogłosił przetarg na dzierżawę działki przy Alei Piłsudskiego. Zaproponowana przez władze miasta, wywoławcza wysokość czynszu wynosi 690 zł brutto w skali miesiąca. Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony do 31 grudnia 2032 r. W przypadku, gdy nieruchomość w całości lub w części zostanie przeznaczona na realizację celu publicznego, a w szczególności pod przebudowę Alei Piłsudskiego, Miasto zapisało w umowie możliwość jej rozwiązania z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Ewentualny dzierżawca zobowiązany będzie do wybudowania parkingu do końca 2013 r.

Licytację działki zaplanowano na 29 października o godz. 10, w ratuszu przy ul. Łączności.

ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0%  1
cena wydaje się niska, wiadomo, że trzeba zainwestować sporo pieniędzy, ale przy braku giełdy w Elblągu, wydaje się to dobrym pomysłem. W zapisie co prawda ma to być parking ale i tak największy parking dla udających się na rynek nazywa się przystanek autobusowy z zadaszoną poczekalnią :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.