› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Gdzie ustawić „suszarki”? (powracamy do tematu)

› policja ponad rok temu    8.01.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
Gdzie ustawić „suszarki”? (powracamy do tematu)

Fotoradary znikły, Straż Miejska straciła uprawnienia – raj dla piratów drogowych lubiących przekraczać prędkość? O tym informowaliśmy kilka dni temu relacjonując słowa Haliny Sałaty (PiS). Zdaniem radnej, patrole policyjne z popularnymi „suszarkami” powinny być ustawione zwłaszcza tam, gdzie w pobliżu dróg znajdują się szkoły, przedszkola itd. Dziś znamy już w tej sprawie stanowisko elbląskiej policji.

Radni, słusznie zresztą, zgodzili się, że patrole policji z radarami ręcznymi powinny kontrolować prędkość kierowców zwłaszcza tam, gdzie istnieje szczególne ryzyko np. potrącenia pieszego na pasach. Kilkukrotnie na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych poruszany był temat alei Piłsudskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

W swojej poprzedniej publikacji pokazaliśmy, że zapewnienia funkcjonariuszy to jedno, a rzeczywistość – drugie. Wskazaliśmy miejsca patroli na podstawie komentarzy samych Czytelników elbląskich portali informacyjnych. Zwróciliśmy uwagę, że w większości przypadków miejsca te służą raczej „zarobko” niżeli prewencyjnie. Z tym stwierdzeniem nie zgadza podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu:

Pieniądze z mandatów karnych nie zasilają budżetu Policji. Ilość wystawionych mandatów nie jest miernikiem ocennym policjantów.

Pytaliśmy również o to, gdzie przede wszystkim odbywają się kontrole prędkości:

Kontrole prowadzone są na terenie całego powiatu elbląskiego. W szczególności w miejscach zagrożonych (analiza stanu bezpieczeństwa prowadzona jest na bieżąco) ale pozwalających  na bezpieczne prowadzenie kontroli. Kontrole odbywają się każdego dnia.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Elbląg dodatkowo poinformował nas za pomocą jakich urządzeń są przeprowadzane kontrole:

Elbląg korzysta z laserowych mierników prędkości, radarowych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

Komenda (niestety) nie odniosła się do przykładów, które przytoczyliśmy w poprzedniej publikacji. Z drugiej strony jest to logiczne, aby nie podawać do informacji publicznej miejsc, gdzie można najczęściej spotkać patrol z „suszarką” - takie kontrole mijałyby się z ich celem. Czy funkcjonariusze zastosują się do próśb Radnych? To pokaże czas – czekamy na sygnały od Was gdzie spotkaliście elbląski patrol z „suszarką”.

Kontakt do nas: redakcja@elblag.net bądź też na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/elblag.net

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Świadek
ponad rok temu 8
Kiedyś mnie Iskrą 1 namierzyli i niestety musieli odpuścić, bo wyświetlacz pokazywał prędkość odrzutowca.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu 7
Nie wspominajac o laserowych miernikach które mierzą nawet predkość podłoża na poziomie kilkunastu km/h. Jedziesz 50, policjant mierzy 65 i mandat. Komu uwierzy Sąd?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Y.
ponad rok temu ocena: 100%  6
Po co brnąć w kłamstwie? Już dawno się wydało, że policjanci mają wytyczne ile mandatów mają przynieść. Nie szanujecie ludzi, to oni nie szanują Was.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ naja
ponad rok temu ocena: 88%  5
Szczera prawda,MAZURSKA -złoty biznes
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacio
ponad rok temu 4
dokładnie nie ma jak ul.Mazurska ,raczej szkoły ani przedszkola nie ma-jedynym zagrożeniem jest Browar i nowa droga 2 jezdniowa-oj do ronda trzeba się pilnować
~ nick
ponad rok temu ocena: 100%  3
na basenie
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onci
ponad rok temu ocena: 100%  2
Najczęściej widać ich na odcinku mazurskiej od tablicy "teren zabudowany do ronda browarna-brzeska z oczywistych powodów: prosta, równa droga, ruch niewielki, więc i można wydoić kierowców, a wszyscy wiemy że na tym odcinku śmiało można by podnieść dopuszczalną prędkość do 70 km/h, zwłaszcza na mazurskiej. Przy szkołach niemalże są nie spotykani bo przeważnie są to krótkie uliczki, na których za bardzo się nie rozpędzisz więc i zarobek mały. Bezpieczeństwo tak, ale budżetu.
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ harry
ponad rok temu ocena: 100% 1
fromborska przy truso starym podwójna ciągła i wyjazdy z biedronki i osiedla
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.