› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Gdzie ubezpieczyć samochody zabytkowe i klasyczne?

› bieżące ponad rok temu    1.02.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Gdzie ubezpieczyć samochody zabytkowe i klasyczne?

Po nabyciu samochodu zabytkowego czy klasycznego pojawia się pytanie, gdzie go ubezpieczyć. Jak wygląda oferta ubezpieczycieli? Dlaczego warto skorzystać z propozycji specjalistów, którzy w imieniu klienta rozmawiają o warunkach polisy z towarzystwami ubezpieczeniowymi?

Miłośnicy zabytkowych i klasycznych samochodów najczęściej wymieniają się informacjami, gdy spotykają się przy okazji różnych imprez. Polisę jednak każdy musi znaleźć na własną rękę, bo to, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe zdecyduje się ubezpieczyć dany pojazd, zależy od wielu czynników, m.in. liczby oryginalnych części, które znajdują się w pojeździe.

Jeszcze większe problemy z ubezpieczeniem pojazdu mają ci, którzy chcą posiadany pojazd wykorzystać w celach zarobkowych. Przykład? Na rynku – czy to na polskim, czy angielskim – nie brakuje firm zajmujących się wynajmem zabytkowych limuzyn nowożeńcom. Takie pojazdy muszą być dobrze zabezpieczone na wypadek zderzenia czy awarii. Polisa ubezpieczeniowa jest zatem niezbędna. Jak wynegocjować dobre warunki ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym?

Lancaster Insurance – oni znają się na zabytkowych pojazdach

Z myślą o tym, by negocjować warunki ubezpieczenia z poszczególnych towarzystwami ubezpieczeniowymi, powstało wiele firm. Lancaster Insurance działająca na terenie Wielkiej Brytanii jest jednak wyjątkowa, bo jej działalność polega na świadczeniu pomocy właścicielom pojazdów zabytkowych i klasycznych. Nie powinno to dziwić, gdy spojrzy się na historię firmy, która od samego początku stawiała na piękno zabytkowych pojazdów.

Lancaster Insurance powstała w 1984 r. Początkowo była częścią MG Owners Club, skupiającego miłośników klasyków na czterech kółkach. Potencjał firmy i zapotrzebowanie wśród klientów szybko zostały odkryte, a zatrudnieni w niej specjaliści zaczęli pomagać właścicielom zabytkowych pojazdów w znalezieniu najlepszej oferty ubezpieczenia. To nie zmieniło się do dziś.

Poznaj wartość swojego pojazdu

Jak rozpocząć współpracę z Lancaster Insurance i tym samym zyskać dostęp do najlepszych ofert towarzystw ubezpieczeniowych proponujących polisy dla właścicieli zabytkowych pojazdów? Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej Lancaster Insurance: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. Po uzyskaniu niezbędnych informacji specjaliści będą mogli rozpocząć pracę.

Ponieważ poszukiwanie polisy we własnym zakresie może nie przynieść oczekiwanych efektów, dobrze poznać kilka najważniejszych korzyści płynących ze współpracy z Lancaster Insurance. Mowa tu głównie o możliwości uzyskania zniżek w sytuacji dołączenia do jednego z klubów zrzeszających miłośników zabytkowych samochodów czy wglądu do wyceny przygotowanej przez specjalisty. Rzeczywista wycena wartości pojazdu pozwala negocjować warunki z towarzystwem ubezpieczeniowym i tym samym podpisać najlepszą umowę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kamila
ponad rok temu ocena: 0%  4
Przypadkiem trafiłam na ten artykuł. Moim zdaniem jest ciekawy. Interesujące porady :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
ponad rok temu ocena: 0%  3
Ciekawe podpowiedzi, nawet nie wiedziałem, że do ubezpieczenia samochodów zabytkowych są inne typy ubezpieczeń
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karoleczek
ponad rok temu ocena: 33%  2
Bardzo dobry artykuł. Teraz będę wiedział, gdzie poszukiwać ubezpieczenia dla mojego samochodu. :)
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ delilaght
ponad rok temu ocena: 33%  1
Jeżeli posiada się samochód trzeba go na pewno ubezpieczyć, a posiadając zabytkowy, to już na pewno. Ja swój ubezpieczyłem korzystając z jednych z właściwych towarzystw. Naprawdę oferują genialne warunki.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.