› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

GDDKiA wybrało oferty na budowę drogi S7. Znamy wykonawców oraz koszt realizacji

› bieżące ponad rok temu    8.08.2015
Ines Kuraś
komentarzy 2 ocen 9 / 56%
A A A
GDDKiA wybrało oferty na budowę drogi S7. Znamy wykonawców oraz koszt realizacji

Blisko dwa tygodnie temu informowaliśmy o otwarciu ofert na budowę drogi ekspresowej S7 pomiędzy Koszwałami, a Elblągiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła już decyzję jakie firmy będą budowały poszczególne odcinki.

Przypomnijmy, że rok temu, w sierpniu GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę drogi S7 z Elbląga do Gdańska. Zamówienie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym woje oferty na budowę drogi mogły składać wszystkie zainteresowane firmy i konsorcja. Spośród nich Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmy spełniające wymogi formalne, które mogły złożyć oferty cenowe. Otwarcie ofert w pierwszym przetargu odbyło się w październiku ubiegłego roku. W sumie wpłynęło 26 ofert (po 13 na każdy odcinek) od 16 firm i konsorcjów. Firmy składające swoje oferty pochodziły z Polski, Włoch, Turcji, Austrii, Czech oraz Hiszpanii.

Budowa drogi będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwsze pozwolenie na budowę GDDKiA otrzymała pod koniec 2014 roku. Na drugie pozwolenie musiała trochę poczekać i ostatecznie dostała je w marcu br. W drugiej połowie kwietnia ogłoszono drugi etap przetargu. Zaproszono do udziału w nim firmy, które przeszły pozytywnie pierwszy etap weryfikacji. irmy oraz konsorcja mogły złożyć oferty tylko na jeden odcinek. Otwarcie ofert nastąpić miało z początkiem czerwca, jednak przesunęło się to w czasie i ostatecznie oferty zostały otwarte 21 lipca.

Na oba odcinki tj, pomiędzy Koszwałami, a Nowym Dworem Gdańskim oraz pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim, a Kazimierzowem złożono łącznie 9 ofert. O wyborze oferty miała decydować cena, okres realizacji oraz długość gwarancji.

Wczoraj, 7 sierpnia komisja przetargowa wybrała najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków trasy ekspresowej między Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem.


Pierwszy odcinek między Koszwałami a Nowym Dworem Gdański za 1.642.440.982,07 zł zadeklarował się wybudować Metrostav a.s., a kolejny odcinek od Nowego Dworu do Kazimierzowa koło Elbląga chce zrobić Budimex SA za 1.576.393.866,42 zł. Obecnie informacja o wyborze została skierowana do wszystkich oferentów. Zgodnie z przepisami prawa dokumentacja przetargowa została przekazana do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z prośbą o dokonanie tzw. kontroli uprzedniej. Jeśli żaden oferent się nie złoży odwołania, a kontrola uprzednia wykaże poprawność postępowania, będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcami i rozpoczęcie prac budowlanych

– informuje GDDKiA na swojej stronie internetowej.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Oznacza to, że pod koniec 2017 roku powinniśmy pojechać do Gdańska gotową ekspresówką. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ piekarczykpan
ponad rok temu ocena: 80%  2
I tak w niezkończoność odwołania , zapytania , sprawdzenie, powiadomienie ..... do 2022r. Późnirj jakoś to będzie jak kasa xniknie lub unia zabierze, nie da.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Huraaaa
ponad rok temu ocena: 44%  1
Huraaaa! Ciesze się bardzo, że mieszkam w Elblagu.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.