› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Firma z Olsztyna wyremontuje ul. Płk. Dąbka i Szarych Szeregów

› inwestycje drogowe ponad rok temu    22.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 Firma z Olsztyna wyremontuje ul. Płk. Dąbka i Szarych Szeregów  fot. archiwum elblag.net

Jak wszystko dobrze pójdzie jeszcze w lecie będziemy jeździli wyremontowaną ul. Płk. Dąbka na odcinku 1626 metrów i Szarych Szeregów – 180 metrów. Miasto spośród siedmiu firm wyłoniło w przetargu spółkę z Olsztyna, która wykona zlecenie za prawie 2,3 miliona zł. Za 90 dni od przekazania placu budowy inwestycja będzie ukończona.

Ulice: Płk Dąbka i Szarych Szeregów będą niebawem placem budowy. W Biuletynie Informacji Publicznej Urząd Miejski podał szczegóły zamówienia.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na odnowie nawierzchni dróg w Elblągu Etap III: 1. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – przebudowa ul Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej” wraz przebudową sygnalizacji świetlnej 2. „Odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów w Elblągu odcinek I”.

Na zakres robót, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, składa się wykonanie:
1) przebudowy ul. Płk. S. Dąbka Etap III (jezdnia wschodnia od Piłsudskiego do Cichej i obie jezdnie od ul. Cichej do ul. Królewieckiej długość około 1.626 m),
2) odnowy nawierzchni 180 m ul. Szarych Szeregów odcinek I od km 0+000,0 do km 0+180,0.
Zakres robót budowlanych obejmuje: na ul. Płk. S. Dąbka i ul. Szarych Szeregów:
- odnowa chodników, - odnowa ścieżek rowerowych, - regulacja istniejących zjazdów, zatok, krawężników i urządzeń infrastruktury technicznej, - wykonanie odnowy nawierzchni jezdni, - wykonanie przebudowy jezdni, - budowa/przebudowa sygnalizacji świetlnej (...)

Miasto spośród siedmiu firm wyłoniło w przetargu AMO CT Sp. z o.o. Spółkę Komandytową z Olsztyna, która wykona zlecenie za prawie 2,3 miliona zł. Za 90 dni od przekazania placu budowy inwestycja będzie ukończona.

Finansowanie inwestycji będzie nie tylko z budżetu miasta.

Ponad 1 mln zł dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski na realizację w 2017 roku projektu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej”.
Dotacja na ten cel pochodzić będzie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Po wstępnej ocenie wniosek znajdował się na liście rezerwowe. Prezydent złożył jednak odwołanie od decyzji komisji do Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego. Po ponownym przeanalizowaniu naszego wniosku znalazł się ona na 14 pozycji listy rankingowej i został zakwalifikowany do dofinansowania

- czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ realista
ponad rok temu 1
No jak oni nam "wyremontuja", to za miesiac trzeba bedzie dziury łatac.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.