› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Firma z Nowego Dworu Gdańskiego zajmie się przebudową ul. Moniuszki

› bieżące ponad rok temu    25.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 0 ocen 9 / 89%
A A A
Firma z Nowego Dworu Gdańskiego zajmie się przebudową ul. Moniuszki fot. Ryszard Siwiec

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej niebawem dobiegnie końca. W lutym obiekt osiągnął tzw. stan surowy. Jednak co z tego, gdy droga, prowadząca do CRW nie jest wyremontowana? To ma się jednak wkrótce zmienić, bowiem ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę tej drogi, czyli ul. Stanisława Moniuszki. Spośród trzech ofert wybrano tę, złożoną przez firmę z Nowego Dworu Gdańskiego.

Ostatnimi czasy ul. Moniuszki wielu mieszkańcom naszego miasta nie najlepiej się kojarzyła. Wszystko przez sprawę wycinki drzew, rosnących wzdłuż odcinka wspomnianej drogi, prowadzącej do powstającego właśnie Centrum Rekreacji Wodnej. Mimo akcji protestacyjnej, w lutym bieżącego roku przystąpiono do ich wycinki. Jak wówczas tłumaczono, wycięto te drzewa, które stwarzały zagrożenie, gdyż ograniczały widoczność kierowców oraz te, które toczyła choroba.

W ślad za wycinką drzew ruszyły działania, zmierzające do przeprowadzenia remontu i przebudowy ulicy Stanisława Moniuszki. Ich efektem jest przetarg na I etap inwestycji, dotyczący wspomnianej drogi. Jak wynika z dokumentacji, zamieszczonej w BIP-ie Urzędu Miejskiego, zakres zamówienia obejmuje przebudowę pierwszego zjazdu do CRW wraz z budową lamp LEDowych, budowę zupełnie nowego zjazdu do CRW oraz odnowienie nawierzchni na odcinku ul. Moniuszki od ul. Króleweckiej do ul. Szymanowskiego [patrz mapa poniżej - źródło: portalmapowy.umelblag.pl].

Aby oferta danej firmy była brana pod uwagę w przetargu, konieczne było zapłacenie wadium w wysokości 15 tys. zł. Oferty miały być przyjmowane do 28 kwietnia bieżącego roku. Ostatecznie jednak zdecydowano o przedłużeniu terminu o dwa dni, do 30 kwietnia.

Zainteresowane firmy kierowały do Urzędu Miejskiego zapytania. Dotyczyły one m. in. składowania materiałów budowlanych z rozbiórki odcinka nawierzchni, sprecyzowania informacji, zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia czy szczegółów odnośnie etapów wykonania zadania. Te, jak i pozostałe siedemnaście innych pytań, pozwoliły oferentom na podjęcie decyzji odnośnie złożenia propozycji realizacji inwestycji.

Udział w przetargu wzięła firma Skanska S. A. z Warszawy, konsorcjum firm z Elbląga i stolicy, czyli PHU Masters Piotr Matuszów i POL-DRÓG WARSZAWA Sp. z o. o. oraz nowodworskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "TUGA" Sp. z o. o. Zamówienia udzielono ostatniemu z wymienionych wykonawców. Od dnia podpisania umowy, co nastąpi niebawem, będzie on miał 60 dnia na realizację zadania, któego koszt wyceniono na ponad 700 tys. zł brutto.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.