› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Faktoring najskuteczniejszym lekarstwem na problemy branży transportowej!

› poradnik ponad rok temu    20.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Faktoring najskuteczniejszym lekarstwem na problemy branży transportowej!

Zatory płatnicze to plaga i zagrożenie, z którym obecnie boryka się ogromna większość firm transportowych. A na tracenie zleceń nikt nie chce i nie może sobie pozwolić! Jak radzić sobie z długimi terminami płatności i nieterminową spłatą należności za zrealizowane zlecenia?

Klienci praktycznie nagminnie oczekują od właścicieli firm transportowych, że ci będą skłonni zaakceptować terminy płatności przekraczające 30, 60, czy 90 dni. – Prowadzę firmę od 7 lat. Zleceń przybywa, więc nie ma powodów do narzekania. Tymczasem nie tylko coraz trudniej znaleźć nowych pracowników z doświadczeniem i uprawnieniami, ale przede wszystkim nie można doczekać się na swoje pieniądze za zrealizowane już zlecenia. – mówi jeden z przedsiębiorców prowadzących niewielką firmę transportową w okolicach Pruszcza Gdańskiego. Coraz częściej zdarzają się miesiące, kiedy na koncie pusto i nie ma pieniędzy na opłacenie rachunków, czy wypłaty dla pracowników. Nie dość, że nasi kontrahenci oczekują nawet 3 miesięcznych okresów spłaty, to jeszcze często nie płacą w tym – i tak już mocno wydłużonym – terminie. Czasami przez to, że moje pieniądze są zamrożone w fakturach, nie mam na paliwo dla kierowców, którzy są w trasie!

ZATORY PŁATNICZE TO PLAGA…

Zatory w płatnościach to plaga wśród firm transportowych, których przedstawiciele coraz częściej zwracają się do nas po pomoc. – przyznaje Robert Motyka, Dyrektor Sprzedaży Idea Money na Region Północny. To właśnie firmy borykające się z tym problemem sięgają obecnie coraz częściej po usługę faktoringu i mikrofaktoringu, który jest najlepszym lekarstwem na problemy związane z wydłużonymi terminami płatności.

Faktoring to usługa polegająca na wypłacie należności wynikających z faktury przed terminem jej spłaty w zamian za określoną prowizję. Faktorant otrzymuje pieniądze w 24h po przekazaniu faktury do firmy faktoringowej, która z kolei oczekuje na spłatę należności od klienta, oferując mu nawet jeszcze dłuższy termin na uregulowanie należności. Tym samym faktoring oferuje natychmiastowe rozwiązanie najpilniejszej potrzeby – zapewnienia przedsiębiorstwom płynność finansową i bezpieczeństwo.

Na szczęście z faktoringu mogą teraz skorzystać nie tylko duże firmy, ale również, a może przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy a nawet właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych – również online.” – podkreśla Robert Motyka. „Zgodnie z hasłem ‘pieniądze za faktury’, właściciele firm transportowych, mogą przekazać nam do sfinansowania wystawione przez siebie faktury, a my niezwłocznie przelewamy pieniądze na ich konto. Obsługujemy również waluty, dzięki czemu nasz faktoring sprawdzi się również w przypadku firm działających na rynkach międzynarodowych. Co więcej, dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej Idea Money, przedsiębiorcy z branży transportowej mogą przekazać nam swoje faktury ‘z drogi’, praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Wcześniej sprawdzamy dokładnie ich kontrahentów, dzięki czemu pomagamy wyeliminować potencjalne ryzyko braku uregulowania należności przez danego klienta. Dzięki temu, nasz faktoring jest bezpieczny, a to właśnie na bezpieczeństwie i stabilności naszych klientów zależy nam najbardziej.” – dodaje.

TRANSPORT STAWIA NA FAKTORING

Zainteresowanie faktoringiem wśród firm transportowych rośnie systematycznie od kilku lat. – Doskonale pamiętam kłopoty w jakie wpadła moja firma w 2012 r. kiedy zaczęły bankrutować największe firmy budowlane w Polsce, a ja miesiącami czekałem na pieniądze za wykonane zlecenia. – opowiada właściciel firmy z okolic Słupska – Przykładowo czekałem na płatność 40-50 dni od wykonania usługi transportowej. Po drodze zapłaciłem dwa razy składki do ZUS, podatki do Urzędu Skarbowego, wynagrodzenia dla pracowników, a na paliwo, czy inne bieżące wydatki zwyczajnie brakowało. Wziąłem faktoring najpierw na pojedyncze faktury potem na stałe, gdzie płacę abonament i te większe faktury zamieniam na pieniądze praktycznie od ręki, wtedy kiedy ich potrzebuję. Za niewielką, miesięczną opłatą mam spokój i bezpieczeństwo, które cenię sobie chyba najbardziej.

Jak informuje Polski Związek Faktorów z usług firm faktoringowych działających w Polsce skorzystało w 2017 r. ponad 9 tys. firm – Przedsiębiorcy zamiast czekania na pieniądze za faktury, wolą skupić się na swojej podstawowej działalności i świadomie wybierają faktoring, który w sposób szybki i efektywny ułatwia codzienne prowadzenie biznesu. Jednocześnie rośnie świadomość firm w zakresie tego, czym jest płynność finansowa i jak ważne jest jej utrzymanie – zaznacza Robert Motyka z Idea Money.

Faktoring w branży transportowej jest praktycznie niezbędny do prowadzenia prężnej, ‘zdrowej’ działalności. Kontrahenci również są świadomi działań zapobiegawczych podejmowanych przez właścicieli firm transportowych i cesja wierzytelności już dawno przestała być dla nich jakimkolwiek problemem. Faktoring, podobnie jak leasing, stał się nieodłączną częścią prowadzenia tego biznesu, a dzięki szerokiej dostępności usługi i atrakcyjnym stawkom, mogą sobie na niego pozwolić nawet kierowcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

WIĘCEJ NIŻ FAKTORING

Szybka decyzja, wypłata w ciągu 24h, limity i warunki dopasowane do potrzeb danej firmy, czy dostępność faktoringu w trybie online, przy minimalnej ilości dokumentów i formalności - to już praktycznie standardy oferowane przez większość firm faktoringowych. Dzięki rosnącemu popytowi, a co za tym idzie większej konkurencji, firmy faktoringowe coraz częściej starają się oferować przedsiębiorcom dodatkowe usługi dopasowane do ich codziennych potrzeb. Staramy się postrzegać naszych klientów nie w ramach pojedynczej usługi, którą chcemy im sprzedać, ale poprzez pryzmat kompleksowej pomocy, jaką możemy im zaoferować. Dedykowane oferty leasingowe dla naszych klientów, czy uruchomiony przez nas ostatnio moduł do wystawiania faktur, to tylko niektóre z propozycji, które oferujemy. – zapewnia Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu ds. Obsługi Klienta Idea Money i dodaje - Pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą przedsiębiorcom z branży transportowej wrzucić szósty bieg i rozwijać się na najwyższych obrotach.

Jesteś zainteresowany szybszą zamianą faktur na pieniądze? Wystarczy, że napiszesz na robert.motyka2@ideamoney.pl lub zadzwonisz pod numer tel. +48 506-343-364. Z przyjemnością przybliżymy Ci korzyści płynące z faktoringu i wspólnie dobierzemy ofertę dla Twojej firmy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.