› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Europejskie samochody po zderzeniu same wezwą pomoc

› bieżące ponad rok temu    11.05.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 9 / 67%
A A A
Twórcy systemu eCall chcą, żeby w poduszkach powietrznych i karoserii samochodów od 2015 r. montowano specjalne czujniki wypadku - informuje "Dziennik Polski".
 
Komisja Europejska pracuje nad projektem, dzięki któremu czas oczekiwania na przyjazd karetki ma się zmniejszyć nawet o połowę. W proponowanym systemie to sygnał wysłany automatycznie, bez potrzeby wykonywania telefonu przez człowieka, określi miejsce zdarzenia, trafiając do odpowiednich służb.
 
"System będzie wprowadzany stopniowo, żeby nie obciążać producentów ani konsumentów dodatkowymi i nieprzewidzianymi przez nich kosztami. Najpierw trzeba będzie rozwinąć porządnie tę technologię" - podkreśla Róża Thun, europosłanka PO.
 
Wprowadzanie systemu może napotkać na trudności. Jedną z przyczyn są opóźnienia we wdrażaniu w krajach członkowskich Unii Europejskiej jednolitego systemu dostępu do numeru alarmowego 112. O projekt rozporządzenia spierają się również dyrekcje generalne Komisji Europejskiej. 
 
źródło: forsal.pl 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.