› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanin wpłacił zaliczkę na samochód i pozostał z niczym. Ta historia może nas czegoś nauczyć

› bieżące 11 miesięcy temu    20.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanin wpłacił zaliczkę na samochód i pozostał z niczym. Ta historia może nas czegoś nauczyć

Pokusa była z pewnością duża. Atrakcyjna cena, piękne zdjęcia... W przypadku zakupów na odległość zalecana jest szczególna ostrożność. na co powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszyskim na renomę sprzedawcy. Pośpiech z pewnością nie jest dobrym doradcą. 

Przekonał się o tym elblążanin, który poszukiwał auta. Gdy na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł model, który go zainteresował, postanowił go kupić. Nawiązał kontakt telefoniczny i mailowy. W międzyczasie okazało się, że do samochodu ustawia się „kolejka” chętnych. Trudno było się oprzeć pokusie. Taka okazja mogła po prostu przejśc koło nosa. Sprzedający poprosił o wpłatę zaliczki w wysokości 4 tys. złotych aby zarezerwować zakup. Pieniądze wpłynęły na podane konto i… kontakt ze sprzedającym się urwał.  Od miesiąca go brak… Sprawa oczywiście trafiła na policję.

Teraz wyłudzeniem zajmą się policjanci a KMP w Elblągu od przestępczości gospodarczej. Ci jednak przestrzegają. Nie dajmy się oszukać. Nie bądźmy łatwowierni. Sprawdzajmy wiarygodność kontrahenta.

Jak mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu:

Ostrożność i cierpliwość to cechy, którymi powinien się wykazać kupujący. Czasem pospiech i chęć kupna towaru za najniższą cenę nie zawsze gwarantuje, że będziemy zadowoleni. Tym bardziej jeżeli jest to samochód.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.