› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elblążanie wywalczyli przeniesienie postoju taksówek

› policja 9 miesięcy temu    23.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążanie wywalczyli przeniesienie postoju taksówek

Elblążanie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przybliżając efekty tego korzystania będziemy cyklicznie pokazywać co dzięki temu udało się zmienić na plus dla bezpieczeństwa.

W jednym z tematów przewijających się przez aplikację było niewłaściwe parkowanie samochodów przy ul. Szarych Szeregów. Jednym z powodów był postój taksówek utworzony w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych. Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa elblążanie zgłaszali niewłaściwe parkowanie i zagrożenie w ruchu.


- Po tych sygnałach poprzez zarządcę drogi usunięto z tego miejsca postój taksówek przenosząc go 20 metrów w głąb ulicy – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Tym samym rozwiązano problem parkowania w miejscu gdzie jest przejście dla pieszych. Dodatkowo, aby problem nie powracał w miejscu tym wmurowano słupki uniemożliwiające postawienie samochodu.


Jak widać więc narzędzie jakie dostali mieszkańcy do wpływania na bezpieczeństwo można z powodzeniem wykorzystywać.
Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę www.elblag.policja.gov.pl i wybrać zakładkę dotyczącą mapy.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tomek
9 miesięcy temu 2
Zaraz po przeniesieniu postoju na przejściu doszło do poważnego wypadku, to jest waszym zdaniem poprawabezpieczeństwa.Nowy postój znajduje się na łuku jezdni co na pewno nie poprawia bezpieczeństwa zajmując prawie cały chodnik przy śmietniku. Manewrujące taksówki i śmieciarki w jednym miejscu waszym czy policji zdaniem poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Większego debilizmu w połączeniu z kretynizmem to ostatnio nie widziałem
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kat Na Idiotów
9 miesięcy temu 1
Przez 40 lat nikomu to nie przeszkadzało....Parodia, atym i co twierdzą o zagrożeniu polecam poprawę kursu prawa jazdy....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.