› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku

› bieżące ponad rok temu    5.08.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 11 ocen 15 / 80%
A A A

Wczoraj, jako pierwsi z elbląskich mediów pokazaliśmy na naszym profilu facebooka zdjęcie tzw. witacza. Było to jednak zdjęcie konstrukcji, która po dziś dzień jest w Białymstoku. Postanowiliśmy przyjrzeć się problemowi, dlaczego do tej pory witaczy nie ma w okolicach Elbląga.

Temat tzw. witaczy pojawił się latem 2013 roku, czyli praktycznie dwa lata temu. Ówczesny Prezydent Grzegorz Nowaczyk zdecydował o tym, aby w pobliżu miasta przy głównych drogach dojazdowych pojawiły się konstrukcje reklamujące Elbląg i zachęcające do jego odwiedzenia. Na realizacje tego przedsięwzięcia ogłoszony został przetarg. Wygrała go firma Studio Plus z Białegostoku.

W ramach zamówienia firma wykonać miała banery reklamowe oraz witacze. Z pierwszymi problemów nie było. Ten jednak pojawił się w momencie, kiedy przyszło do montażu witaczy. Okazało się, że urzędnicy popełnili błąd wyznaczając orientacyjne miejsca postawienia witaczy w... pasie drogowym. Oczywiście na te rozwiązanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgodziła się. W przypadku dróg wojewódzkich problem był podobny – zakaz stawiania takich konstrukcji w pobliżu drogi.

Witacze będą w następujących lokalizacjach:dwa na DK7 - od strony Gdańska i Warszawy, dwa na DK22 - od strony Braniewa i Malborka, po jednym na DW503 i DW504. W jakich miejscach dokładnie? Tego po dziś dzień nie wiadomo. Przetarg od początku był nieprofesjonalnie przygotowany przez co wykonawca nie może w dalszym ciągu zająć się montażem witaczy. Oczywiście tym samym nie dostał za wykonaną już pracę ani złotówki.

Jak dowiedzieliśmy się, wykonawca dostał upoważnienie o ubieganie się w imieniu Urzędu Miejskiego o zezwolenia na montaż. Jednak i w tym przypadku pojawił się bubel prawny, gdyż dokumenty odebrać mogą tylko elbląscy urzędnicy. W ten sposób ponownie wydłuża się termin zakończenia zlecenia. Podobno jest to pierwsza taka problematyczna sytuacja wykonawcy. Przy realizacji wcześniejszych zleceń dla gmin, takich problemów nie było. Wynika z tego jasno, że przetarg został błędnie skonstruowany.

Kto na tym cierpi? Przede wszystkim wykonawca, który poniósł już duże koszty realizacji. Jednak do momentu zakończenia zlecenia nie może ubiegać się o zapłatę. Już dwa tygodnie temu zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu jak wygląda obecnie temat witaczy.

- W sprawie witaczy, mamy informacje, że są one wykonane i znajdują się w magazynie firmy, która odpowiedzialna jest za tę inwestycję. Nie zostały jeszcze przekazana do UM, więc nie są jeszcze naszą własnością. Opierając się na informacjach, jakie otrzymaliśmy od firmy, trwają obecnie ostatnie prace przed rozpoczęciem montażu w ustalonych lokalizacjach. Ewentualne zdjęcia witaczy można zrobić w siedzibie firmy w Białymstoku. - poinformowała nas Hanna Laska – Kleinszmidt dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Oczywiście skorzystaliśmy możliwości odwiedzenia wykonawcy i zrobienia u niego zdjęć witaczy. Wszak sami już nie wierzyliśmy że one w ogóle istnieją. Okazuje się, że owszem są gotowe od prawie dwóch lat i skutecznie blokują miejsce w magazynie firmy. Mamy nadzieję, że w tym roku dojdzie do zakończenia realizacji zlecenia. Do tematu powrócimy.

 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
 • Elbląskie witacze zobaczysz w... Białymstoku
ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nick
ponad rok temu 11
Będzie, będzie zabawa, będzie się działo jak naiwnych w Eg będzie mało, będzie, będzie zabawa......
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON Z pzpo!
ponad rok temu ocena: 50%  10
Gdyby miasto sie rozwijalo,bylyby atrakcje turystyczne i jakies pikniki rodzinne,koncerty to witacze nie potrzebne.Rozglos ludzi o przyjaznym miescie zrobilby swoje!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój
ponad rok temu ocena: 100%  9
Firma mieszcząca się w garażu, bliżej nie było
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ursus
ponad rok temu ocena: 100%  8
a grzesio nowaczyk mial tylu doradcow i teraz widziecie ze ci doradcy to nieudacznicy i amatorzy szastajacy publicznymi pieniedzmi na prawo i lewo nie znajacy nawet przepisow i prawa. wrobel jest taki sam otoczyl sie nieudacznikami kolesiami i skonczy tak samo jak grzes, czego mu z calego serca zycze
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 100%  7
Nie dziwię się czemu inwestorzy omijają nasze miasto. Żaden poważny inwestor nie chciał by tracić czasu i pieniędzy na współpracę z tak niekompetentnymi urzędasami.
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 100% 6
Święte słowa.
~ cxxxx
ponad rok temu ocena: 100%  5
Boże widzisz i nie grzmisz co za niekompetencja na każdym kroku!!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Farfocel
ponad rok temu ocena: 77%  4
W Elblągu wszystko tak sie odbywa To dziwaczne miasto którym nikt nie rządzi...i wszyscy decydenci umywają ręce ...i taki mamy bajzel. Prowincja..i zadupie.Taka jest prawda.
odpowiedz oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piekarczykpan
ponad rok temu ocena: 100%  3
Czy w języku angielskim równieź będą napisy ?
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 94%  2
Bosche kogo oni w tym urzędzie zatrudniają oczywiście jak zwykle żaden urzędnik za swoją niekompetencje i nieróbstwo nie poniósł odpowiedzialności.Potrafią tylko płakać jak to mają ciężko i mało zarabiają.
odpowiedz oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opus
ponad rok temu ocena: 100%  1
Kompromitacji końca nie ma?! A zapłacono za te witacze z budżetu samorządu naszego?
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.