› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląski rowerzysta, bez sygnału ręką, skręcił w lewo – tuż przed kołami auta

› bieżące 11 miesięcy temu    12.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski rowerzysta, bez sygnału ręką, skręcił w lewo – tuż przed kołami auta fot. internet

Dobrze, że piętnujecie grzechy i wykroczenia kierowców i pieszych uczestników ruchu drogowego. Chciałbym i ja wrzucić swój kamyczek do ogródka – będzie on dotyczył rowerzystów – mówi jeden z naszych Czytelników.

Mężczyznę, z ponad 30-letnim doświadczeniem za kółkiem, zbulwersowało zachowanie rowerzysty, który jechał dzisiaj (12 września) jezdnią na ulicy Saperów w kierunku ulicy Bema.

Rowerzysta jechał środkiem drogi. W pewnym momencie zahamował i bez dania sygnału ręką – skręcił w lewo. Dałem po hamulcach i zatrzymałem się jakieś trzydzieści-czterdzieści centymetrów od niego. Na szczęście nikt za mną nie jechał, bo pewnie miałbym stłuczkę – opowiada nasz rozmówca.

Rowerzysta, jak dodaje, wykazał „niczym niewzruszony spokój”.

Pojechał sobie spokojnie dalej. Chyba nie zdawał sobie sprawy z tego, czym groziło mu takie zachowanie. Chyba nie był w pełni świadomy, przynajmniej takie zrobił na mnie wrażenie – stwierdza mężczyzna.

Wiele mówi się o wykroczeniach kierowców samochodów, ale to, co robią niektórzy, podkreślam – niektórzy, rowerzyści przekracza często nawet najgłupsze ich zachowania – kończy nas rozmówca.

A jakie jest Państwa zdanie w tej kwestii?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
rowerzyści jeżdzą po chodnikach rozganiając przechodniów często trzeba przed nimi uciekać mieszkam na Sienkiewicza tu w weekendy dosłownie nie mozna przejść to istna droga dla rowerów wszyscy jada w kierunku Bazantarni jest jeszcze gorzej wracając od strony stadionu z górki jadą z bardzo dużą prędkością że strach w ogóle iść chodnikiem jeżeli uderzy w dziecko czy nawet osobę dorosłą dojdzie do tragedii
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tatus505
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Rowerzyści to święte krowy nie znające przepisów miałem też taki przypadek rowerzystka wpadła mi na maske samochodu jechała chodnikiem tak szybko że nie zdąrzyła wychamować chociaż była scieżka rowerowa nadgorliwi przechodnie wezwali policje chociaż ona tego nie chciała no oczywiście mandat wystawili mnie gdyby jechała sciezką nie doszło by do tego bo scieżka była już za mną pytam jak można dopuścić do ruchu miejskiego uczestników nie znających wogóle przepisów i znaków drogowych za komuny były karty rowerowei się zmyły rowerzysta powinien posiadać ubezpieczenie oc i jakąś tablice na błotniku do identyfikacji a tak uszkadza samochód i nie ma kto płacić
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AKCJA T4
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Trzeba dodać zjazd z ulicy na chodnik i odwrotnie,brak oświetlenia po zmroku.Jazda po ulicy nawet jak jest ścieżka rowerowa.Brawurowe wjazdy na przejścia dla pieszych!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.