› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląscy strażacy ćwiczyli na nowej drodze w kierunku Gdańska

› bieżące 6 miesięcy temu    22.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy strażacy ćwiczyli na nowej drodze w kierunku Gdańska  fot. kpt. Maciej Kogut

W związku ze zbliżającym się terminem oddania do użytku drogi S7 w kierunku Gdańska, kolejno wszystkie zmiany służbowe strażaków z elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych odbyły ćwiczenia przygotowujące do działań na nowej drodze ekspresowej.

Podczas tych ćwiczeń ratownicy mieli za zadanie zapoznać się z oznakowaniem drogi oraz z oznaczeniami kilometrów na tej trasie. Kolejnym z elementów było poznanie i przećwiczenie przez ratowników przypadku, gdy zajdzie nagła potrzeba zmiany kierunku jazdy, czyli przedostania się na przeciwległe pasy ruchu. Strażacy własnoręcznie, bez użycia żadnych narzędzi mogli dokonać rozbiórki barierek w wyznaczonych do tego miejscach. Dodatkowo podczas wtorkowych ćwiczeń strażacy musieli zmierzyć się z przygotowanym dla nich zdarzeniem drogowym. Ratownicy mieli za zadanie ugasić pożar auta, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonać dostęp do osoby poszkodowanej, ewakuować ją w bezpieczne miejsce i udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

Ćwiczeniom baczni przyglądali się między innymi dowódcy elbląskich JRG oraz osoby odpowiedzialne za budowę i bezpieczeństwo nowo budowanej trasy.

W czwartek 18 październiku br. w godzinach popołudniowych drogowcy udostępnili kierowcom 7,5 km odcinek drogi pomiędzy  Koszwałami, a Kiezmarkiem, natomiast planowane otwarcie pozostałego odcinka GDDKIA zaplanowała do końca października.

St. sekc. Dawid Rogożyński


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.