› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląscy policjanci pomagają turystom

› bieżące ponad rok temu    16.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy policjanci pomagają turystom fot. KMP w Elblągu

Wakacje to również czas „wakacyjnych interwencji”. Policjanci w swojej codziennej służbie stykają się z sytuacjami, w których osoby liczą na ich szczególną pomoc. Przebite koło może bowiem zakłócić wakacyjny wyjazd  a na domiar złego złamany klucz do odkręcania śrub dopełni tego dzieła. A co zrobić w sytuacji gdy uczestniczyliśmy w kolizji czekamy na holownik a rodzina chce dotrzeć nad morze? Z pomocą przychodzą policjanci ruchu drogowego.

Dwie weekendowe sytuacje to tylko zasygnalizowanie tego w jaki sposób policjanci pomagają turystom, dla których trasa na Mierzeje Wiślaną może sprawić nieco kłopotu. Przebite koło w samochodzie nie jest skomplikowanym defektem. Wymieniamy na zapasowe i jedziemy dalej. Gorzej jak sytuacja miała miejsce na drodze nr 7 gdzie panuje spory ruch, a dodatkowo złamaliśmy klucz do odkręcenia śrub. Wtedy sytuacja się komplikuje. Z pomocą mężczyźnie, który znalazł się w takich okolicznościach przyszli a właściwie przyjechali z pomocą policjanci z patrolu ruchu drogowego. Zawieźli go do najbliższej stacji, gdzie zakupił nowy klucz.

Później towarzyszyliśmy mu podczas wymiany koła zabezpieczając miejsce tak, aby był widoczny z daleka dla innych uczestników ruchu i aby nie doszło do potrącenia

– mówi sierż. szt. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Inna sytuacja, która miała miejsce w weekend to obsługa kolizji, do której doszło na drodze nr 7. Po kolizji został unieruchomiony samochód, którym rodzina jechała na wakacje na Mierzeje Wiślaną. Policjanci ustalili o której godzinie będzie jechał najbliższy autobus rejsowy w tamtym kierunku. Uzgodnili także z dyspozytorem, że zatrzyma się on w miejscu obsługiwanej kolizji. Rodzina mogła przesiąść się bezpiecznie do autobusu w momencie, gdy ich samochód odjeżdżał na lawecie.

Jak mówią sami policjanci ruchu drogowego: „przede wszystkim staramy się rozwiązać problemy turystów i jak najbardziej pomóc im w bezpiecznym dotarciu do celu podróży”.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ du
ponad rok temu 1
W końcu jakieś patrole policji przyjazne obywatelom
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.