› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Zderzenie karetki z hondą wydarzyło się trzy lata temu

› bieżące 12 miesięcy temu    18.07.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Zderzenie karetki z hondą wydarzyło się trzy lata temu  fot. archiwum elblag.net

Jutro (19.07) mija trzy lata od tragicznego wypadku na skrzyżowaniu 12-Lutego z Grota-Roweckiego. Wyrok prawomocny na kierowcę karetki  zapadł. Natomiast po nieprawomocnym wyroku na kierującego hondą, jego obrońca złożył wniosek o uzasadnienie wyroku. 

19 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu ulic: 12 Lutego i Grota-Roweckiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z hondą. Ambulans przekoziołkował kilka razy i uderzył w lampę uliczną.
Kierowca, jak i pasażerowie - lekarz i ratownik medyczny, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W hondzie znajdowały się cztery osoby. 37-letni mężczyzna, siedzący obok kierowcy, zginął na miejscu. 20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy trafiła do szpitala. Przez miesiąc lekarze walczyli o jej życie, dwa tygodnie dziewczyna była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Sprawą zajęła się prokuratura. Skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciw kierowcy karetki i kierowcy hondy. Toczyły się dwa oddzielne postępowania. To przeciw kierowcy karetki zakończyło się nieprawomocnym wyrokiem dnia 8 czerwca 2017 roku. Sąd uznał winnym Pawła G. Skazał go na jeden rok pozbawienia wolności. Karę warunkowo zawiesił na trzy lata. Może prowadzić on pracę zarobkową jako kierowca. Ma zapłacić pięciu osobom po 10 tys. zł zadośćuczynienia. Obrońca złożył apelację. Sąd podczas rozprawy odwoławczej 19 października wyrok utrzymał w mocy. 

W sprawie kierowcy hondy zapadł nieprawomocny wyrok skazujący Marcina H. na 6 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat i z zobowiązaniem informowania Sądu lub kuratora o przebiegu okresu próby.  

Wpłynął wniosek obrońcy oskarżonego o uzasadnienie wyroku

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Wygląda na to, że nie jest wykluczone złożenie odwołania od wyroku przez obrońcę kierowcy Hondy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.