› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Zawodowy kierowca jechał wężykiem. Był kompletnie pijany

› policja 6 miesięcy temu    21.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Zawodowy kierowca jechał wężykiem. Był kompletnie pijany

Mieszkaniec Elbląga uniemożliwił dalsza jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 57-letni kierujący fordem został przekazany policjantom. Okazało się, że to kierowca zawodowy.  Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 

Wczoraj (20 listopada) około godziny 15, policjanci z Elbląga otrzymali informację od jednego z mieszkańców miasta o nietrzeźwym kierującym. Kierowca osobowego forda był tak pijany, że samochód odbijał się od krawężników. Na ulicę Kossaka w Elblągu został skierowany patrol ruchu drogowego. W trakcie dojazdu policjantów na miejsce, zgłaszający sam zatrzymał pijanego i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Wykorzystał moment, w którym nietrzeźwy stanął na jednej z osiedlowych uliczek. Chwilę później mundurowi przyjechali na miejsce i go przejęli. Badanie wykazało 3 promile. Okazało się, że to kierowca zawodowy. Stracił prawo jazdy i niemal wszystkie możliwe kategorie. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. 

- Dziękujemy kierowcy, który błyskawicznie i właściwie zareagował na tę groźną sytuacje. Przecież ten kompletnie pijany mężczyzna mógł przejechać dziecko. Nie bójmy się reagować i dzwonić pod 112, przecież bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. – mówi sierż. szt. Maciej Krztoń z ruchu drogowego, który obsługiwał zdarzenie.   

Policjanci apelują: reaguj gdy widzisz nietrzeźwego kierowcę! Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 lub 997. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.