› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Walka o lustro na Zawadzie

› bieżące ponad rok temu    10.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Walka o lustro na Zawadzie  fot. Pixabay

Radna Jolanta Janowska zabiega o ustawienie lustra drogowego przy ul. Podgórnej. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że wystarczy tylko przyciąć gałęzie brzóz. 

Radna Jolanta Janowska złożyła Interpelację w sprawie ustawienia lustra drogowego przy ul. Podgórnej, naprzeciwko wjazdu na drogę wewnętrzną osiedlową przy ulicy Kasprzaka (przy cmentarzu). Jej zdaniem poprawiłoby to widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że we wskazanym miejscu doszło w latach 2015 – 2018 tylko do jednej kolizji. Szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa więc nie ma. 

Nie mniej jednak z prawej strony – widoczność ogranicza zieleń wysoka (gałęzie brzóz rosnących na terenie cmentarza parafialnego), dlatego w pierwszej kolejności skieruję pismo do Parafii o wykonanie cięć pielęgnacyjnych tych drzew

- zapewnia prezydent Elbląga.

Jednocześnie obiecuje, że po redukcji zieleni widoczność zostanie ponownie zweryfikowana i być może nie będzie już potrzebny montaż lustra drogowego. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bob
ponad rok temu ocena: 57%  4
A przepraszam bardzo - ile takie lustro kosztuje, że wymaga tylu analiz i zachodu? Może czasem warto pochylić czoła dla bezpieczeństwa?
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 75%  3
Ona tylko na lusterkach i pomadkach się zna ? W mieście są poważniejsze problemy jak lusterko na podwórku ! Jeżeli już to takie lustro powinno stanąć na wylocie Narutowicza do Kościuszki (od strony Marymonckiej) gdzie szereg drzew naprawdę bardzo ogranicza widoczność a ruch na Kościuszki jest dużo, dużo większy niż na Podgórnej !
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa tam cicho być...
ponad rok temu ocena: 71%  2
Jolka zajmij się poważnymi sprawami , a nie jakimś lustrem. Jak kierowca pierdoła to nawet sygnalizacja świetlna mu nie pomoże...
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ciekawe jak długo w tamtych rejonach takie lustro by przetrwało zanim padło by ofiarą jakiegoś patola, który by dla zabawy rzucił w nie kamieniem? Albo raczej butelką po Tatrze...
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.