› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Trudne warunki na drogach. Kierowcy, noga z gazu!

› policja 5 miesięcy temu    3.01.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Trudne warunki na drogach. Kierowcy, noga z gazu!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Wczoraj funkcjonariusze odnotowali 12 kolizji. Nie było wypadków drogowych. O dużym szczęściu może mówić kierowca citroena, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z kolizji z drzewem wyszedł praktycznie bez szwanku.

Jest bardzo ślisko. Marznący śnieg z deszczem utrudnia warunki do jazdy. Policjanci z Elbląga odnotowali wczoraj 12 kolizji. Jedna wyglądała dość poważnie. Zakończyła się jednak ogólnymi potłuczeniami kierowcy. Na drodze Zastawno – Młynary (gm. Młynary), 57-letni elblążanin jechał dostawczym citroenem. Wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Z podejrzeniem urazu obojczyka trafił do szpitala. Po kilku godzinach został wypisany do domu. Nie doznał żadnych złamań.  

- Jedźmy wolniej i ostrożnie. Pamiętajmy też by zachować bezpieczny odstęp od  aut, które są przed nami. Zimą, gdy na drogach zalega śnieg lub lód każdy manewr wyprzedzenia lub wymijania może być niebezpieczny. Pamiętajmy, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania, nie uchroni nas przed "szklanką" na drodze - powiedział komisarz Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu.

Jutro (4.01), w całym województwie warmińsko – mazurskim, policyjne działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Podczas akcji policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Będą także bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo będą kontrole prędkości i trzeźwości.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.