› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Ta ulica zyska nową nawierzchnię

› inwestycje drogowe ponad rok temu    31.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Ta ulica zyska nową nawierzchnię

Trzy firmy zgłosiły się na przetarg dotyczący wykonania odnowy nawierzchni ulicy Piechoty, o długości około 260 m. Wygrało Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na wykonanie inwestycji ma 45 dni.

Planowana jest kolejna inwestycja drogowa wykonywana w systemie weekendowym, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom. Chodzi o odnowę nawierzchni ul. Piechoty na długości około 260 metrów. Miasto ogłosiło 22 października przetarg na wykonawcę. Zgłosiły trzy firmy: dwie z Gdańska i jedna z Elbląga. „Najdroższa” gdańska firma zaoferowała ponad 506 tys. 489 zł, a ”najtańsza” – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaproponowała 453 tys. 782 zł. Przed otwarciem ofert urzędnicy podali, że mogą zapłacić  497 tys. 500 zł. 

Wygrało Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Ma 45 dni na wykonanie inwestycji. Przed rozpoczęciem robót wykona roboty przygotowawcze bez zamykania ruchu kołowego i poza godzinami szczytowego natężenia ruchu (porannego i popołudniowego).

W piątek od godzin wieczornych zamykany będzie dla ruchu kołowego odnawiany odcinek drogi, z obowiązkowym zapewnieniem dojazdu dla mieszkańców i służb ratowniczych. Wykonywane będzie: oczyszczenie i skropienie emulsją, wyrównanie nierówności i ubytków, ułożenie siatki przeciwspękaniowej.

W sobotę od godzin porannych: układanie warstwy wiążącej/wyrównawczej, skropienie emulsją asfaltową, regulacja studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy ścieralnej.

W niedzielę od godzin porannych wykonywane będzie: układanie warstwy ścieralnej niezbędne przełożenia nawierzchni chodników, zjazdów, zatok, miejsc postojowych. W poniedziałek rano musi nastąpić otwarcie odcinka jezdni do ruchu. Po wykonaniu warstwy ścieralnej jezdni nastąpi m.in. przełożenie nawierzchni chodników, zjazdów, odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.