› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Szajka ukradła volkswagena, ale nie potrafiła go uruchomić

› policja 7 miesięcy temu    27.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Szajka ukradła volkswagena, ale nie potrafiła go uruchomić

50-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego vw golfa, którego wcześniej pozostawił na parkingu. Okazało się, że za za sprawą kradzieży stoją… cztery osoby, które chciały tym samochodem... pojeździć. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i jedną kobietę. Sprawcy pomimo prób nie mogli jednak uruchomić auta i przepchnęli je dwie ulice dalej. Tam trafili na nich policjanci z patrolu.

To była szybka kradzież i jeszcze szybsze zatrzymanie. Pewien mężczyzna zgłosił, że wyszedł na parking i spostrzegł, że brakuje na nim jego auta. Był nim wv golf. Zadzwonił więc do oficera dyżurnego elbląskiej policji. Ten wysłał na miejsce patrol. Policjanci jadąc sprawdzić zgłoszenie natknęli się po drodze na 4 osoby „majstrujące” coś właśnie przy vw golfie. Postanowili od razu to sprawdzić. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta odparł, że samochód niedawno zakupił… Przeczyła jednak temu wyrwana stacyjka i rozłączone pod nią przewody. Okazało się, że jest to właśnie ten, skradziony chwilę wcześniej golf.

Łącznie w kradzież zaangażowane były 4 osoby, które znajdowały się w chwili kontroli w aucie. Najmłodsza była 21-latka, która jak ustalili policjanci wpadła na ten pomysł. Realizacją zajęli się jej trzej koledzy: 48, 46 i 40-latek. Mężczyźni mieli za sobą przestępczą przeszłość. Jednak kradzież takiego samochodu nastręczyła im sporo trudności. Był problem z otwarciem, później z uruchomieniem silnika. Sprawcy postanowili więc przepchnąć auto dwie ulice dalej. Dwie osoby pchały, dwie siedziały w środku mając namiastkę nocnej przejażdżki niemieckim autem. Policjanci przed zatrzymaniem zbadali trzeźwość wspomnianych osób. 21-latka miała 3 promile, dwaj mężczyźni po 2,2 promila a jeden 0,4 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dziś gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży auta. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Myśleli że zainponują ździrze i podupczą potem a tu ZONK.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.