› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Serialu naprawa Mostu Dolnego ciąg dalszy

› inwestycje drogowe ponad rok temu    2.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Serialu naprawa Mostu Dolnego ciąg dalszy fot. archiwum Elblag.net

Miasto unieważniło przetarg na wymianę nawierzchni drewnianej Mostu Dolnego w ciągu ul. Studziennej i Orlej. Na następny zgłosiły się dwie firmy. Jeszcze nie wiadomo czy będzie wyłoniony wykonawca. Obaj oferenci zapowiadają, że inwestycja będzie gotowa 20 kwietnia przyszłego roku. 

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do kurczenia się i poluzowania drewnianych kostek

- wyjaśniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  
Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg. 
Na ogłoszony, 21 października tego roku przez miasto, przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Tczewa. Zaproponowała ona cenę  693 tys. 478 zł. Urzędnicy przed otwarciem ofert podali, że mogą zapłacić 468 tys. zł. Przetarg unieważniono. 

Do następnego przetargu przystąpiły dwie firmy z Warszawy i Tczewa. Przed otwarciem ofert urzędnicy podali, że na sfinansowanie remontu przeznaczono 468 tys. zł. Firma z Tczewa zaproponowała cenę 667 tys. 636 zł , a firma z Warszawy -  460 tys. 073 zł. Na razie nie wyłoniono zwycięzcy. Urzędnicy muszą sprawdzić dokładnie dokumenty firm dotyczące przetargu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.