› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Rusza remont Szarych Szeregów

› inwestycje drogowe ponad rok temu    6.06.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Rusza remont Szarych Szeregów

Wykonawcom odnowy nawierzchni ul. Szarych Szeregów, a konkretnie firmie Eurovia S.A. przekazano plac budowy. Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Wymiana nawierzchni rozpocznie się w lipcu. 

Odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów jest realizowana dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na inwestycję w Budżecie Obywatelskim. Wczoraj (5.06) przekazano plac budowy i rozpoczną się prace. 

Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego oraz środków Departamentu Zarządu Dróg w ramach zadania „Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu”. Na to przedsięwzięcie Prezydent złożył również wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

- wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Zakres inwestycji obejmuje: wymianę i wzmocnienie nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont chodników na odcinku od ul. J. Wybickiego do ul. Gen. Andersa. A dokładnie na odcinku około 532 metrów. 
Wykonawcą jest firma Eurovia SA. Termin realizacji: 60 dni od przekazania terenu budowy. Koszt robót wg umowy to 1 025 000 zł. 

W pierwszej kolejności realizowane będą roboty brukarskie związane z regulacją krawężników i wymianą nawierzchni betonowej chodników na kostkę betonową oraz prace przygotowawcze pod wymianę nawierzchni jezdni. 

Prace związane z wymianą nawierzchni  jezdni planowane są na lipiec. Każdorazowo o utrudnieniach w ruchu i zmianach organizacji ruchu Departament Zarząd Dróg będzie informował z kilkudniowym wyprzedzeniem

- zapewnia Joanna Urbaniak.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.