› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Rekordowe dziury w jezdni. Mieszkańcy protestują

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    5.08.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Rekordowe dziury w jezdni. Mieszkańcy protestują  fot. Facebook / Paweł Kowszyński

Mieszkańcy ul. Malborskiej uważają że poważne ubytki w jezdni, „stanowią zagrożenie nie tylko dla ruchu pojazdów, ale także rowerzystów”. Zgłosili to radnemu Pawłowi Kowszyńskiemu, który złożył interpelację. Jest odpowiedź Janusza Nowaka, wiceprezydenta Elbląga. 

Nawierzchnia ulicy Malborskiej zdaniem jej mieszkańców jest w fatalnym stanie. Uznali, że może pomóc interwencja radnego Pawła Kowszyńskiego. 

Zwrócili się do mnie mieszkańcy z prośbą o interwencję w sprawie stanu nawierzchni ulicy Malborskiej w obrębie budynków nr 80, 82 i 84. Do budynków tych prowadzi jeden dojazd właśnie tą ulicą - ulica ta znajduje się na działce nr 218/35 i zgodnie z danymi zawartymi na mapie ewidencyjnej, działka oraz ta ulica należą do miasta. Ulica ta jest jedyną drogą dojazdową do budynków wielorodzinnych oraz usytuowanego tam parkingu

- wyjaśnia radny Kowszyński.

Największa dziura w jezdni ma około 160 cm szerokości oraz 17 cm głębokości, a mniejszych jest wiele.

Mieszkańcy uważają, że stan ten stanowi zagrożenie nie tylko dla ruchu pojazdów ale także rowerzystów. Zwracają uwagę, że ubytki są tak wielkie i liczne, że nie ma możliwości ich ominięcia. 

Radny Paweł Kowszyński zadał władzom pytanie:

Czy naprawa ubytków w jezdni na ulicy Malborskiej przy budynkach  nr 80, 82 i 84 jest przewidziana w bieżącym harmonogramie napraw ulic w Elblągu?

Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga odpowiada, że w 2017 roku wykonano naprawę dróg przy ul. Malborskiej 80 – 84. Ostatnia naprawa miała miejsce w pierwszym półroczu 2018 roku

W sumie uzupełniono ubytki a asfaltowej nawierzchni dróg osiedlowych przy ul. Malborskiej 80, 81, 86 i 88 o łącznej powierzchni 170 metrów kw. na kwotę 16 tys. 975 zł 

- wyjaśnia wiceprezydent.
Informuje on, że Zarząd Budynków Komunalnych na polecenie władz miasta wielokrotnie występował do Zarządców Nieruchomości przy ul. Malborskiej nr 80 – 84 z ofertą wydzierżawienia lub dokupienia gruntów przyległych do nieruchomości wspólnot mieszkaniowych wyodrębnionych po zarysie zabudowy. 

Obecnie Zarządcy w/w budynków wystąpili do ZBK w sprawie określenia warunków dzierżawy terenów na rzecz reprezentowanych przez nich wspólnot mieszkaniowych 

- informuje Janusz Nowak. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.