› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Przyciął drzwiami autobusu kobietę. Chciał uniknąć odpowiedzialności

› policja 11 miesięcy temu    7.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Przyciął drzwiami autobusu kobietę. Chciał uniknąć odpowiedzialności

Kierowca autobusu „przyciął” drzwiami starszą kobietę i ruszył z przystanku. Chwilę później otworzył drzwi i ta przewróciła się. Kierujący zawiózł kobietę pod przychodnie lekarską, którą miał po drodze i podał jej nawet swoje dane oraz numer boczny autobusu, gdyby ta potrzebowała pomocy. Niestety wszystkie przekazane dane były zmyślone. Mężczyzna zrobił tak by uniknąć odpowiedzialności i zatrzeć swoją tożsamość. Jego prawdziwe dane ustalili dopiero policjanci.

Zdarzenie miało miejsce w maju tego roku przy ul. Łęczyckiej. Tam mężczyzna kierujący autobusem w trakcie, gdy pasażerowie opuszczali pojazd zakleszczył drzwiami starszą kobietę, a następnie ruszył. Kiedy drzwi autobusu otworzyły się kobieta upadła na chodnik doznając otarć i drobnego urazu głowy. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierujący autobusem świadomie nie poinformował o zdarzeniu służb, tylko przekonał kobietę by ta pojechała z nim na pętle autobusową. Następnie wysadził ją przy przychodni na ul. Bema mówiąc, że tam udzielą jej pomocy. Kobieta poprosiła kierowcę by ten podał swoje dane. Mężczyzna uczynił to zapisując dane na kartce. Jak się okazało imię i nazwisko mężczyzny zostały zmyślone tak samo jak numer boczny autobusu, który zapisał mężczyzna.

Policjanci prowadząc czynności zdarzenia drogowego ustalili, że pod takim nazwiskiem nie ma zatrudnionego kierowcy w spółkach komunikacji miejskiej.  W wyniku pracy policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń ustalono prawdziwe dane mężczyzny.

Kierujący już w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał uniknąć odpowiedzialności. Tej jednak nie uniknął a nawet poniesie większą odpowiedzialność z uwagi na swoje karygodne i nieetyczne zachowanie. 50-letni mężczyzna zostanie ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych oraz 6 miesięcznym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów – mężczyzna przystał na dobrowolne poddanie się takiej karze. Policjanci przekazali już do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ W.
11 miesięcy temu ocena: 67%  4
Ćwoku też będziesz stary. Jak masz problem to sam nie jeździj.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek
11 miesięcy temu ocena: 50%  3
Kara jakby zamordował ta kobietę.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zal
11 miesięcy temu ocena: 22%  2
Głupie, stare baby zawsze mają problem żeby normalnie wchodzić i wychodzić z autobusów. Jak nie radzą sobie ze stopniem albo robią to przez pół godziny niech w ogóle nie jeżdzą, bo opóźniają tylko pojazdy. Współczuję kierowcy, a później brak pracowników na liniach tylko........
odpowiedz oceń komentarz 2 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
11 miesięcy temu ocena: 100% 1
Coś czuję że jesteś kierowca autobusu. Niech to będzie nauczka, dla innych co myślą że woża worki z kartoflami a nie ludzi. Zero tolerancji.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.