› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Policjanci ustalają kto oszukał 70-latka

› policja 6 miesięcy temu    30.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Policjanci ustalają kto oszukał 70-latka

Świeżo zakupiony mercedes okazał się być nie do końca okazją. Policjanci z Wydziału zwalczania Przestępstw Gospodarczych prowadzą czynności sprawdzające w sprawie zakupionego przez mieszkańca Iławy samochodu.

Auto zostało zakupione na terenie Elbląga. Jego nowy właściciel z początku cieszył się z zakupu, później jednak, auto zaczęło się psuć. Trafiło więc do mechanika. Ten orzekł, że samochód ma nie do końca prawdziwy przebieg. Tzn. licznikowe 166 tysięcy na pewno tym autem było zrobione jednak pominiętych zostało jego zdaniem „trochę” dodatkowych kilometrów. Rozgoryczony już wtedy nowy właściciel poszedł po pomoc do autoryzowanego serwisu, by dowiedzieć się czegoś o historii swojego auta wyprodukowanego w 2011 roku. Tu okazało się, że samochód miał faktycznie przejechane 166 tysięcy kilometrów, tyle tylko, że już w 2013 roku. Z historii serwisu wynikało, że w 2016 roku na liczniku niemieckiego auta było już… 441 tysięcy kilometrów. Wtedy auto trafiło do Polski i jeździł nim poprzedni właściciel, od którego odkupił go mężczyzna zgłaszający oszustwo.

Z historii serwisu wynikało dodatkowo, że auto na terenie Niemiec jeździło jako… taksówka. Mężczyzna zapłacił za samochód ponad 35 tysięcy złotych. Poważnych wątpliwości nabrał w momencie, gdy samochód zaczął się psuć a w oleju silnikowym pojawił się płyn chłodzący. Sprawę zgłosił więc na policję. Teraz prowadzone są czynności sprawdzające pod kątem dokonania oszustwa. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o tym, aby jeszcze przed zakupem auta i podpisaniem umowy sprawdzać dokładnie jego stan techniczny oraz o ile to możliwe historię serwisową w tym przebieg.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ muzyk64
6 miesięcy temu ocena: 67%  1
Bardzo dobrze ,gdzie nie spojrzec sami oszuści i zlodzieje ,od góry zaczynajac .Tylko kasa sie liczy , orżnąc innego to dzisiaj dewiza biznesu . Karac jeszcze raz karać ! Nie wspomne tu o pseudo mechanikach .. wymyje taki cześć i zglasza ze wymieniona na nowa ..ech.. trzeba byc bardzo uważny ,, Pytanie dlaczego nie moge być np.przy naprawie auta ?? Wygoniono mnie ..
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.