› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Po raz trzeci miasto szuka firmy, która przebuduje skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Mickiewicza

› biznes 9 miesięcy temu    10.10.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Po raz trzeci miasto szuka firmy, która przebuduje skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Mickiewicza fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wymaga przebudowy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu. Urzędnicy ogłosili trzeci przetarg, bo dwa poprzednie unieważniono. 

Planowany wiadukt w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej połączy centrum miasta z dzielnicą Zatorze, usprawni przejazd nad linią kolejową w ważnym komunikacyjnie miejscu i skróci czas podróży. Konieczna jest w związku z tym przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu, by zapewnić dostępność terenów dworca autobusowego do dróg publicznych.

Na ogłoszony pierwszy przetarg nie zgłosiła się żadna firma. Potem ukazała się kolejna informacja o przetargu. Kryteria wyboru: cena – 60 procent, okres gwarancji – 10 proc., termin wykonania – 30 proc. Tym razem firmy złożyły trzy oferty, ale przetarg znów unieważniono. 

Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona nie wykazał spełniania warunku udziału w postępowaniu i w związku z powyższym podlega wykluczeniu, a jego oferta podlega odrzuceniu. Cena każdej z kolejnych ofert, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Teraz ogłoszono trzeci przetarg. Zrezygnowano w kryterium wyboru z terminu wykonania. Będzie się liczyła w 60 procentach cena i w 40 proc. okres gwarancji. 
O tym czy będzie szansa na wyłonienie firmy dowiemy się 20 października, kiedy odbędzie się otwarcie ofert. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.