› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg: Piraci drogowi i pijani kierowcy

› policja ponad rok temu    2.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Piraci drogowi i pijani kierowcy

Policyjne patrole ruchu drogowego zatrzymały prawa jazdy trzem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano także czterech pijanych kierujących.

Przekroczenia prędkości szczególnie w terenie zabudowanym to coś z czym szczególnie walczą policjanci wydziału ruchu drogowego. To bowiem częsta przyczyna wypadków drogowych. W ciągu minionej doby zatrzymano na 3 miesiące prawa jazdy trzem kierującym. Dwa przypadki z miejscowości Bielica to 41letni mężczyzna kierujący toyotą i 47-latek skodą. Pierwszy jechał z prędkością 118 km/h drugi 105 km/h. Trzecim kierującym był 31-latek z bmw jadący 101 km/h ulicą Płk. Dąbka. We wszystkich przypadkach zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy oraz ukarano kierujących 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Za popełnienie przestępstwa jakim jest kierowanie autem pod wpływem alkoholu odpowie m.in. 51-latek, który kierował osobowym volvo mając 2,4 promila. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Nietrzeźwym kierującym okazał się również 29-latek jadący fiatem uno trasą Unii Europejskiej. W czasie kontroli drogowej wyszło również to, że ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do czerwca 2023 roku. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.