› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg: Pijany kierowca uderzył w murek ogrodzenia

› policja 2 miesiące temu    16.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Pijany kierowca uderzył w murek ogrodzenia

Podczas weekendu policyjne patrole na interwencje wyjeżdżały 160 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 24 osoby. Na terenie Elbląga miało miejsce 19 kolizji. Policjanci z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 500 kierujących. Zatrzymano 3 nietrzeźwych, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak pewien 27-latek, który kierując toyotą corollą zatrzymał auto uderzając w murek ogrodzenia.

Przy al. Grunwaldzkiej zatrzymano 37-latka, który kierował seatem alhambrą. Mężczyzna miał 1,26 promila alkoholu w organizmie. Auto odholowano na parking strzeżony a 37-latek trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę w miejscowości Rychliki patrol ruchu drogowego zatrzymał 60-latka, który kierował vw golfem. Mężczyzna miał 1,68 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania. Jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak pewien 27-latek, który kierując toyotą corollą zatrzymał auto uderzając w murek ogrodzenia. Było to przy al. Grunwaldzkiej. Gdy na miejsce przyjechali policjanci od razu wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że 27-latek ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego auto odholowano na policyjny parking.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.