› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Pijani kierowcy spowodowali wypadek i kolizję

› policja 3 miesiące temu    18.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pijani kierowcy spowodowali wypadek i kolizję

Elbląscy policjanci od piątku do niedzieli wyjeżdżali na interwencje blisko 200 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego obsłużyli 20 kolizji drogowych oraz przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 kierujących. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszym był 35-latek, który spowodował w Pasłęku kolizję. Było to w piątek około godziny 18.00. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że kierujący oplem astrą mężczyzna jest pijany. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W sobotę około godziny 19.00 19-latek, który kierował renault clio zderzył się z seatem alhambrą. Było to przy ul. Płk. Dąbka. Kierujący seatem oraz pasażerka doznali ogólnych potłuczeń natomiast 19-letni sprawca zdarzenia trafił do szpitala. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania a dodatkowo był pijany. Miał w organizmie 1,26 promila alkoholu. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była również nadmierna prędkość z jaką poruszał się 19-latek.

Rekordzistą okazał się być 24-latek zatrzymany w niedzielę na miejscu kolizji przy Grobli św. Jerzego. Mężczyzna kierował hondą accord mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy wymienieni kierujący będą odpowiadać przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.