› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Pijani i beztroscy kierowcy (+wideo)

› policja 11 miesięcy temu    12.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pijani i beztroscy kierowcy (+wideo) fot. PSP w Elblągu

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie, a do tego sprawny samochód i ostry wzrok kierowcy – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie.

Tylko podczas jednego weekendu elbląscy policjanci zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy 4 osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o 50 km/h. Rekordzista to 60-latek który w miejscowości Brudzędy miał na liczniku swojego audi dokładnie 117 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 67 km. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi zatrzymano mu także prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z elbląskiego ruchu drogowego w jeden weekend sprawdzili trzeźwość ponad 1 600 kierujących pojazdami. Czterech z nich zatrzymano „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista został zatrzymany w minioną sobotę na Trasie Unii Europejskiej. 38-latek kierował samochodem hyundai atos i miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za te przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia policjanci interweniują w sprawie zdarzeń drogowych. Na niektóre z nich kierowcy nie mają wpływu lub jest on bardzo ograniczony. Na przykład, gdy za spowodowanie takiego zdarzenia odpowiedzialne jest dzikie zwierzę, którego obecności na drodze ani zachowania kierowca nie jest w stanie do końca przewidzieć.

Jednak w większości przypadków, gdy dochodzi do wypadku lub kolizji, to odpowiedzialna za to jest osoba, która siedziała za kierownicą auta. Wśród tych, którzy najczęściej są sprawcami niebezpiecznych zdarzeń na drodze, są kierowcy którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość lub za kierownicę swojego auta wsiadają pod wpływem alkoholu

- przestrzegają policjanci. 

Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg.

Obejrzyj filmik w jakich sytuacjach dochodzi do wypadków. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.