› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Ostateczny wyrok w sprawie kierowcy hondy. Chodzi o zderzenie z karetką

› sąd ponad rok temu    16.01.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Ostateczny wyrok w sprawie kierowcy hondy. Chodzi o zderzenie z karetką  fot. archiwum elblag.net

Dziś (16.01) zapadł prawomocny wyrok w sprawie kierowcy hondy, która zderzyła się z karetką 3,5 roku temu. Sąd utrzymał w mocy wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat.

19 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu ulic: 12 Lutego i Grota-Roweckiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z hondą. Ambulans jechał na sygnale i miał czerwone światło, a osobówka - zielone. Karetka przekoziołkowała kilka razy i uderzyła w lampę uliczną. Kierowca oraz pasażerowie - lekarz i ratownik medyczny, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W hondzie znajdowały się cztery osoby. 37-letni mężczyzna, siedzący obok kierowcy, zginął na miejscu. 20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy trafiła do szpitala. Przez miesiąc lekarze walczyli o jej życie, dwa tygodnie dziewczyna była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Toczyły się osobno dwa postępowania kierowcy karetki i kierowcy hondy.

Sąd uznał winnym kierowcę karetki i skazał go na jeden rok pozbawienia wolności. Karę warunkowo zawiesił na trzy lata. Może prowadzić on pracę zarobkową jako kierowca. Ma zapłacić pięciu osobom po 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Dziś (16.01) zapadł prawomocny wyrok w sprawie kierowcy hondy. Jest możliwa tylko kasacja.

Wyrok sądu I instancji utrzymuję z mocy. Natomiast zwalniam z kosztów postępowania sądowego, ponieważ oskarżony jeszcze się uczy  

- powiedział sędzia Piotr Żywicki.

Podczas ustnego uzasadnienia wyroku podkreślał, że sąd I instancji rozpoznał sprawę prawidłowo.

Sąd odwoławczy nie opierał się tylko na zgromadzonym materiale śledczym i ustaleniach Sądu Rejonowego, ale poszerzył pole dowodowe. Powołał biegłego z innego sądu okręgowego. Obrona przedstawiała także swoje dowody

- wyjaśniał sędzia Żywicki.   

Sąd nie miał wątpliwości, że wyrok I instancji był prawidłowy, także pod względem prewencyjnym i wychowawczym.

Przeciwnego zdania był ojciec kierowcy hondy.

To niesprawiedliwy wyrok. Syn nie przyczynił się do wypadku. Winien był tylko kierowca karetki, który jechał z nadmierną prędkością. Jedyna korzyść to taka, że po tym wypadku karetki na sygnale znacznie zwalniają przed skrzyżowaniem

- przekonywał po ogłoszeniu wyroku.

Ojciec kierowcy hondy raczej nie przewiduje skorzystania  z prawa do kasacji.

To nic nie da  

- argumentuje.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Uprzywilejowany
ponad rok temu ocena: 50%  2
Jeśli kierowcy karetek i innych służb ratunkowych zaczną teraz zwalniać przed każdym skrzyżowaniem ( za co ich rozumiem ) i będą bać się na nie wjeżdżać tzn że ktoś może tej pomocy przez nich niesionej na czas nie doczekać... A idąc dalej oznacza to , że każdy zgon przez zbyt późne udzielenie pomocy może sobie własnie przypisać ten młody kierowca Hondy... Nikt przecież nie będzie narażał swojego zdrowia , życia i nerwów oraz oszczerstw tylko po to , aby ratować kogoś obcego... Ciekawe tato kierowcy Hondy , czy jak będą jechać po Ciebie , to czy tez będziesz za tym , że zwalniają przed każdym skrzyżowaniem???
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 0%  1
1.Dostal wyrok za wjechanie na skrzyzowanie przy zielonym swietle.2. Dostal slaby wyrok za zabicie czlowieka bo nie mial prawa wjechac na skrzyzowanie przy czerwonym swietle bez upewnienia sie, ze moze bezpiecznie to zrobic !!!
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.