› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Odnowią nawierzchnię ulicy Piechoty

› inwestycje drogowe ponad rok temu    23.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Odnowią nawierzchnię ulicy Piechoty

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie odnowy nawierzchni ulicy Piechoty, o długości około 260 m. Firma, która otrzyma zamówienie będzie miała 45 dni na wykonanie inwestycji.

Planowana jest kolejna inwestycja drogowa wykonywana w systemie weekendowym, by jak najmniej utrudniać życie kierowcom. Chodzi o odnowę nawierzchni ul. Piechoty na długości około 260 metrów. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę. Ile firm będzie zainteresowanych zamówieniem dowiemy się 6 listopada.

Zwycięzca przetargu ma na wykonanie inwestycji 45 dni, ale w systemie weekendowym. Przed rozpoczęciem robót wykona roboty przygotowawcze bez zamykania ruchu kołowego i poza godzinami szczytowego natężenia ruchu (porannego i popołudniowego).

W piątek od godzin wieczornych zamykany będzie dla ruchu kołowego odnawiany odcinek drogi, z obowiązkowym zapewnieniem dojazdu dla mieszkańców i służb ratowniczych. Wykonywane będzie: oczyszczenie i skropienie emulsją, wyrównanie nierówności i ubytków, ułożenie siatki przeciwspękaniowej.

W sobotę od godzin porannych: układanie warstwy wiążącej/wyrównawczej, skropienie emulsją asfaltową, regulacja studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy ścieralnej.

W niedzielę od godzin porannych wykonywane będzie: układanie warstwy ścieralnej niezbędne przełożenia nawierzchni chodników, zjazdów, zatok, miejsc postojowych. W poniedziałek rano musi nastąpić otwarcie odcinka jezdni do ruchu. Po wykonaniu warstwy ścieralnej jezdni nastąpi m.in. przełożenie nawierzchni chodników, zjazdów, odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czytelnik
ponad rok temu 2
Możni tego miasta widzą to inaczej. Wzmorzony ruch wymaga remontu i tyle w temacie, dla maluczkich chodniki.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wpłatomat Wróblewskiego
ponad rok temu ocena: 100%  1
Przez 30 lat nie remontowali Piechoty ale teraz specjalnie wyremontują z pieniędzy podatników dojazd do restauracyjki bogatego herr Wójcika, żeby potem powiesił odpowiednie plakaty wyborcze na jej płocie?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.