› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Nie ma pieniędzy na odwodnienie ulicy

› inwestycje drogowe ponad rok temu    21.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Nie ma pieniędzy na odwodnienie ulicy  fot. Facebook / Paweł Kowszyński

Radny Paweł Kowszyński złożył interpelację do prezydenta Elbląga, w sprawie ul. Lotniczej. Nawet kilka dni po opadach deszczu znajdujące się tam dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że na razie nie ma pieniędzy na odwodnienie ulicy. 

Mieszkańcy byli zbulwersowani fatalnym stanem ul. Lotniczej. Zgłosili to radnemu Pawłowi Kowszyńskiemu, który złożył w lutym tego roku interpelację do Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga. Wyjaśniał on, że nie ma pieniędzy na ten cel w budżecie na 2019 rok.  Nie przewidziano też, w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2035, kompleksowej przebudowy ul. Lotniczej wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Jednak Departament Zarządu Dróg zlecił w lutym roboty konserwacyjne polegające na frezowaniu najgorszych odcinków drogi, jak również wykonanie remontu cząstkowego na pozostałym odcinki drogi. 

Sytuacja nie poprawiła się i radny Kowszyński ponownie złożył interpelację. 

Nawet kilka dni po opadach deszczu znajdujące się na ulicy Lotniczej dwa przejścia dla pieszych są zalane wodą i nie można ich normalnie pokonać. Dotyczy to przejść dla pieszych przy byłym gimnazjum nr 7 oraz przy sklepie Lewiatan 

- napisał radny.

Jest odpowiedź Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga. Zaprzecza on, że budowa wiaduktu i dróg dojazdowych miała negatywny wpływ na okoliczną infrastrukturę drogową i spowodowała osiadanie okolicznych ulic. Problemy wynikają z braku kanalizacji deszczowej. 

Departament Zarządu Dróg dysponuje dokumentacją przebudowy ul. Lotniczej wraz z budową kanalizacji deszczowej w kierunku Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej oraz na dalszym, odcinku, aż do ul. Akacjowej.
Aktualnie nie ma możliwości pozyskania środków zewnętrznych i zabezpieczenia wkładu własnego miasta na realizację tego zadania

- informuje prezydent Elbląga.
Jednocześnie obiecuje on, że gdyby pojawiły się możliwości finansowe podejmie starania o budowę kanalizacji deszczowej. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.