› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Nastolatkowie na złodziejski proceder przyjechali z Braniewa

› policja 6 miesięcy temu    23.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Nastolatkowie na złodziejski proceder przyjechali z Braniewa

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kilkunastu kradzieży z włamaniem. Za cel obrali sobie garaże. Działali na terenie Elbląga ale i okolicznych miast i miejscowości. W celu gromadzenia pozyskanych z kradzieży przedmiotów wynajęli nawet… garaż. Sprawcami zajęli się policjanci.

Elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, paliwo, a nawet pudełka z ciastkami padały łupem trójki włamywaczy, którzy do Elbląga przyjeżdżali z okolic Braniewa. Cała trójka to rówieśnicy – mają po 19 lat, nie byli wcześniej karani. Zdarzało się, że w ciągu jednej nocy zrywali kłódki z kilku garaży. Czasem nie znajdowali w nich nic wartościowego a czasem pozyskiwali różnego rodzaju wartościowe narzędzia albo paliwo. Tym ostatnim zasilali swój samochód, który służył im do dojazdów do „nocnej pracy”. Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy, ustalili kto stoi za włamaniami. Mężczyźni zostali zatrzymani na początku tygodnia. O godzinie 2.20 w nocy  wracali właśnie z serii włamań. W ich aucie znaleziono kilka przedmiotów pochodzących z kradzieży. Następnego dnia policjanci ustalili kryjówkę mężczyzn, do której zwozili skradzione z garaży przedmioty.

Trzej mężczyźni mają na swoim koncie kilkanaście albo i więcej włamań. Dokładna liczba jest teraz ustalana przez funkcjonariuszy, część włamań nie została bowiem zgłoszona.  

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
6 miesięcy temu 1
Złapać złodzieja i zakopać żywcem, żeby nikt już go nie znalazł.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.