› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Korki na Bema. Czy straż dotrze do pożaru z nowej siedziby?

› zagrożenia i utrudnienia 8 miesięcy temu    21.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Korki na Bema. Czy straż dotrze do pożaru z nowej siedziby?  fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Korki na ulicy Bema to codzienność. Elblążanie obawiają się czy straż pożarna dojedzie do pożaru z nowej siedziby na Łęczyckiej, gdy zostanie oddana do użytku. Radny Paweł Kowszyński  złożył w tej sprawie interpelację.  

Zwłaszcza w godzinach szczytu przejazd ul. Bema jest utrudniony. Jak stwierdza radny Paweł Kowszyński wielu elblążan dopytuje się o przepustowość tej ulicy. Ma to związek z zapewnieniem przejazdu służb ratunkowych.

Dociekliwość mieszkańców spowodowana jest planowanym uruchomieniem strażnicy (nowej siedziby elbląskiej straży pożarnej – red.) przy ul Łęczyckiej i w niedalekiej perspektywie oddaniem do użytku kolejnych bloków mieszkaniowych w tej okolicy. Mieszkańcy już sygnalizują, że ten rejon miasta korkuje się zwłaszcza w godzinach porannego szczytu, a i przejazd w innych porach jest utrudniony

- napisał radny Paweł Kowszyński w interpelacji  do prezydenta Elbląga.

Zdaniem radnego rozwiązaniem problemu byłaby Obwodnica Wschodnia, która z pewnością rozładowałaby korkujące się ulice w tym rejonie miasta.
Paweł Kowszyński prosi prezydenta o podjęcie stosownych działań uzdrawiających sytuację. Radny pyta jakie rozwiązanie komunikacyjne jest planowane docelowo, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców i możliwość szybkiego poruszania się pojazdów służb ratunkowych w tym rejonie miasta?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MT
8 miesięcy temu ocena: 100%  14
Proponuję zlikwidować zbiornik p-poż. i utworzyć duże rondo obejmujące ul. Bema, Saperów i Czołgistów. Następnie ul.13 Pułku Plot. poszerzyć i wprowadzić ruch w obu kierunkach (ewentualnie wyprostować) i połączyć ul. Saperów poprzez ul.13 Pułku Plot. z ul. Kościuszki rondem. Następnie ruch pokierować od ul.Łęczyckiej przez rondo na ul. Bema do ul. Saperów,dalej ul.13 Pułku Plot. do ul. Kościuszki i następnie do ul. Królewieckiej. W ten sposób największe korki powstające przez światła na ul. Czołgistów i Saperów zostaną rozładowane.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
Przeciez korki są od lat a teraz powstaje nowe osiedle i straznica ,nie wiem kto wpadł na taki pomysł budowac tam straznicę ,juz nie wspomnę o duzym osiedlu.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa tam cicho być...
8 miesięcy temu ocena: 100%  12
Podobno strażacy będą mieli zamontowane z przodu wozów bojowych tarany , także myślę że problemu nie będzie :) Po kilku wyjazdach korytarz ratunkowy sam się zrobi ;)
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1124556
8 miesięcy temu ocena: 13%  11
Wystarczy bez większych inwestycji póki co zrobić jeden kierunek od wyjazdu ze strażnicy do skrzyżowania z ul. Saperów czyli do świateł za pętlą tramwajową
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzejkobb
8 miesięcy temu ocena: 100% 10
Taka rozwiązanie kapletnie sparaliżuje ruch na ul grunwaldzkiej bo wszyscy wracający do domów chociażby mieszkańcy za politechniki jak i również niedługo nowych bloków na sądowej i łęczyckiej będę zmuszeni jechać grunwaldzka i Grottgera co spowoduje ogromne wręcz nie przejezdne korki i paraliz
~ MT
8 miesięcy temu ocena: 33%  9
Proponuję zlikwidować zbiornik p-poż. i utworzyć duże rondo obejmujące ul. Bema, Saperów i Czołgistów. Następnie ul.13 Pułku Plot. poszerzyć i wprowadzić ruch w obu kierunkach (ewentualnie wyprostować) i połączyć z ul. Kościuszki rondem. Największe korki powstają przez światła na ul. Czołgistów i Saperów.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K-Kuba
8 miesięcy temu ocena: 75%  8
To była wielka głupota budować Komendę Straży Pożarnej w takim miejscu. W Elblągu jest wiele miejsc na taką lokalizację - Nawet na MODRZEWINIE - jest super dobra lokalizacja , dojazd bez problemowy a tu niespodzianka , powstała na Łęczyckiej. Totalny bezsens - teraz w szczycie na jednostki Straży Pożarnej będziemy czekać godzinę a nie do ośmiu minut REWELACJA.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mietek
8 miesięcy temu ocena: 75%  7
I jeszcze do tego duże osiedle dojdzie miała być droga z Ul.Marymonckiej.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MALINA
8 miesięcy temu ocena: 43%  6
Samorządy mają miej kasy przez PIS to jak mają budować obwodnicę.Za co.
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ allla
8 miesięcy temu ocena: 100% 5
Pewnie - wszystko to wina PIS. A póki co za poprzednich rządów Elbląg zleciał na łeb w mkażdej dziedzinie, pomimo że miał "duuuuuużo" pieniędzy od rządu PO
~ ikiv
8 miesięcy temu ocena: 50%  4
Obwodnica Wschodnia - o pomysłu do końca realizacji 3 lata, optymistycznie.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
8 miesięcy temu ocena: 73%  3
A czy ktos brał pod uwage jednostke wojskowa na ul łeczyckej ktora sie rozbudowuje i ma liczyc docelowo 800 zatrudnionuch osob??? Nie ma tam nawet parkingu zadnego dla pracownikow
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hary
8 miesięcy temu ocena: 9%  2
Podobno mają zrobić jeden kierunek
odpowiedz oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K-Kuba
8 miesięcy temu ocena: 67% 1
Dla RADNYCH.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.