› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Jutro (20.06) rozprawa kierowcy hondy. Zderzenie z karetką wydarzyło się prawie trzy lata temu

› sąd ponad rok temu    19.06.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 Elbląg. Jutro (20.06) rozprawa kierowcy hondy. Zderzenie z karetką wydarzyło się prawie trzy lata temu fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Jutro (20.06) odbędzie się kolejna rozprawa przeciw kierowcy hondy, który jest oskarżony o nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego poprzez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu karetce jadącej na sygnale, która miała czerwone światło na skrzyżowaniu 12-Lutego z Grota-Roweckiego. Wyrok na kierowcę karetki jest prawomocny od 19 października ubiegłego roku. 

Prawie trzy lata temu 19 lipca na skrzyżowaniu ulic: 12 Lutego i Grota-Roweckiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z hondą. Ambulans przekoziołkował kilka razy i uderzył w lampę uliczną.
Kierowca, jak i pasażerowie - lekarz i ratownik medyczny, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W hondzie znajdowały się cztery osoby. 37-letni mężczyzna, siedzący obok kierowcy, zginął na miejscu. 20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy trafiła do szpitala. Przez miesiąc lekarze walczyli o jej życie, dwa tygodnie dziewczyna była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Sprawą zajęła się prokuratura. Skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciw kierowcy karetki i kierowcy hondy. Toczyły się dwa oddzielne postępowania. To przeciw kierowcy karetki zakończyło się nieprawomocnym wyrokiem dnia 8 czerwca 2017 roku. Sąd uznał winnym Pawła G. Skazał go na jeden rok pozbawienia wolności. Karę warunkowo zawiesił na trzy lata. Może prowadzić on pracę zarobkową jako kierowca. Ma zapłacić pięciu osobom po 10 tys. zł zadośćuczynienia. Obrońca złożył apelację. Sąd podczas rozprawy odwoławczej 19 października wyrok utrzymał w mocy. 

Natomiast proces kierowcy hondy  jeszcze się nie zakończył. Jutro (20.06) zaplanowana jest kolejna rozprawa. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.