› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Góra Chrobrego - ograniczenia w parkowaniu. Mandat nawet 100 zł

› policja ponad rok temu    24.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Góra Chrobrego - ograniczenia w parkowaniu. Mandat nawet 100 zł

Jadąc w okolice Góry Chrobrego i chcąc zaparkować tam auto możemy napotkać na trudności ze znalezieniem bezpłatnego miejsca parkingowego. Pamiętajmy, że pozostawienie auta na chodniku w taki sposób, że utrudnia ono ruch pieszym może skutkować otrzymaniem mandatu w wysokości 100 złotych.

A słowa „może skutkować” są bardzo prawdopodobne, ponieważ tylko w czasie minionego weekendu policjanci byli wzywani w okolice Góry Chrobrego kilka razy właśnie do parkujących tam nieprawidłowo aut oraz związanych z tym utrudnień.

- Policjanci z ruchu drogowego sporządzili blisko 40 wniosków o ukaranie niefrasobliwych kierujących pozostawiających auta w taki sposób, że utrudniały one pieszym poruszanie się chodnikiem – mówi kom. Wojciech Skrobotun z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – My przypominamy też o bezpłatnych parkingach w Bażantarni, przy ul. Agrykola czy też zatokach parkingowych przy ul. Chrobrego.

W miejscach tych można pozostawić auto w sposób nieutrudniający ruchu pieszym. W związku z dużym natężeniem ruchu na ul. Chrobrego kierowane są tam dodatkowe patrole policji.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mariusz4
11 miesięcy temu 7
ale auto to przecież zrobione dla tego że by było wygodnej, a teraz masz tylko dodatkowe problemy bo myslisz nad tym gdzie zaparkować się.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksamol
ponad rok temu 6
Skoro stać mnie na samochód to stać mnie również na opłaty parkingowe. Prosta zasada.A skoro mnie nie stać na samochód - jeżdżę rowerem. Ja tak zrobiłem. Mam fajny rower. Parkujesz w miejscu niedozwolonym? To płać za mandaty frajerze a nie czepiasz się policjantów.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jako komisja panu zabraniam
ponad rok temu ocena: 25%  5
Miasto mogło spokojnie wybudowac tam bezplatne miejsca parkingowe, miejsca jest wystarczajaco. A milicja niech sie bierze za lapanie bandytow a nie za malej wagi wykroczenia w celu latwego zebrania kasy do budzetu na 500+
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AKCJA T4
ponad rok temu ocena: 90%  4
Fury na chodniku,bo żałują piątala za parking!!!
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kora
ponad rok temu ocena: 21%  3
Pazerność w zarabianiu pieniędzy nie ma już granic . Podatek drogowy w paliwie , a za parkowanie na drodze też haracz ! Niedługo w Elblągu za chodzenie pieszo po chodnikach trzeba będzie płacić haracz !
odpowiedz oceń komentarz 3 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100% 2
Za bezmyślność trzeba płacić!!!!!!! Parking przy Górze kosztuje 5 zł - to dużo? Nie chcesz płacić to parkuj 0.5 km dalej i dygaj na buta
~ Rkf
ponad rok temu ocena: 100% 1
Typowa mentalność cebulaka, wszystko dajmy za darmo. Nie rozumiem ludzi, którzy żałują raptem 5 zł. Przy tym narażają się na otrzymanie mandatu 100 zł. Jeśli jest to wygórowana cena, to pozbądź się samochodu jełopie i nie narzekaj.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.