› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Firma żąda prawie 10 milionów zł więcej niż daje miasto. Przetarg unieważniono

› inwestycje drogowe ponad rok temu    3.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Firma żąda prawie 10 milionów zł więcej niż daje miasto. Przetarg unieważniono

Unieważniono trzeci przetarg na roboty budowlane inwestycji: modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej. Chodziło o to, że miasto może zapłacić nieco ponad 6 milionów złotych, a jedyne zainteresowane konsorcjum  liczyło na prawie 16 milionów zł. 

Pełna nazwa projektu brzmi: „Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego w ramach projektu Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”. Inwestycja, jak wszystko dobrze pójdzie, będzie zakończona w  2020 roku. 

Miasto za trzecim podejściem wyłoniło firmę, która wykonała projekt przedsięwzięcia.

Zamówieniem  na roboty budowlane tej inwestycji podczas dwóch przetargów nie była zainteresowana żadna firma. Na trzeci przetarg zgłosiło się konsorcjum dwóch firm: TOR-KAR-SSON sp. z o. o. spółka komandytowa  z Warszawy – lider konsorcjum i Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe „ELZAMBUD” Sp. z o.o. z Elbląga – członek konsorcjum.

Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić dokładnie 6 milionów 382 tys. 337,26 zł. Natomiast jedyny oferent liczył na 15 milionów 892 tys. 847,24 zł.
 
Dziś (3.09) w Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o unieważnieniu przetargu:

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta. Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zakres zamówienia obejmował:

1)     wykonanie rozbiórki istniejącej hali stalowej na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
2)    budowę nowej hali postojowej taboru tramwajowego na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
3)    budowę torowiska tramwajowego na terenie zajezdni tramwajowej i wykonanie robót drogowych przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
4)    budowę trakcji tramwajowej na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
5)    wykonanie robót sanitarnych w zakresie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, elektrycznych, c.o. oraz usunięcie kolizji związanych z realizacją robót wymienionych powyżej w poz. 1)-4) SIWZ,
6)    przebudowę peronów przystanków tramwajowych na wysokości Dworca PKP przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu wraz z budową odcinka chodnika oraz montaż elementów małej architektury na ww. peronach i na Placu Dworcowym wraz z uzbrojeniem, obejmującej między innymi zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich, koszy na śmieci, wyposażenie istniejących wiat na pętli autobusowej w oświetlenie i wymianę źródeł światła na pętli autobusowej na LED

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szary_człek
ponad rok temu ocena: 25%  1
Kto odpowiada za tak znaczące niedoszacowanie kosztów w wyniku czego miasto zapłaci dużo więcej niż zaplanowało albo nie przeprowadzi inwestycji wogóle?
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.