› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Brawurowa jazda zakończyła się zabraniem prawa jazdy

› policja 2 miesiące temu    7.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg: Brawurowa jazda zakończyła się zabraniem prawa jazdy

Przekraczanie dozwolonej prędkości to najczęstsza przyczyna tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo tych ostrzeżeń i ciągłych, policyjnych kontroli, nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali, aż 4 prowadzących powyżej 100 km/h na terenie zabudowanym. Od początku roku, dokładnie za tego typu przewinienia, już 24 kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Policjanci ostrzegają – zdejmij nogę z gazu! 

Policjanci z ruchu drogowego codziennie prowadzą kontrole prędkości. Widok mundurowych na drodze, z radarem w ręku to już codzienność. Jednak należy pamiętać, że wiele nieoznakowanych radiowozów, które patrolują drogi, ma wideorejestratory. Nagrywają one każde zachowanie  nieodpowiedzialnych kierowców, a co najważniejsze mierzą prędkość.

Wczoraj (6.03)mundurowi z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy jechali ponad „setką" na terenie zabudowanym. Rekordzista miał 44 lata i kierował porsche panamerą. Był kontrolowany w Nowym Dworze Elbląskim. Przez tę niewielką miejscowość pędził 122 km/h. Kolejno zatrzymali później 21-latka w miejscowości Jazowa. Kontrola audi wykazała 108 km/h. W  Nowym Dworze Elbląskim był kontrolowany inny kierowca audi, który jechał  105 km/h, a w Hucie Żuławskiej został zatrzymany kierowca forda, który przekroczył prędkość o 51 km/h. To wystarczyło żeby on również stracił uprawnienia. 

Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, jak olbrzymie niebezpieczeństwo stworzyli oni dla samych pieszych. Kierowca, jadącego przez niewielką miejscowość auta, które pędzi ponad „setką", nie jest w stanie wyhamować przed dzieckiem, które spieszy się do szkoły i wbiega na jezdnie. Właśnie ten brak wyobraźni u kierowców, będzie piętnowany przez policjantów. Funkcjonariusze zapowiadają częstsze kontrole prędkości i trzeźwości. Od początku roku, dokładnie za tego typu przewinienia, już 24 kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Policjanci ostrzegają – zdejmij nogę z gazu! 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ samogon
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Pędzi to się bimber a samochodem jedzie z określoną prędkością !
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.