› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Będą udogodnienia dla pasażerów

› bieżące 3 miesiące temu    25.05.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Będą udogodnienia dla pasażerów  fot. archiwum Elblag.net

Żadna firma nie zgłosiła się na przetarg na przebudowę peronów przystanków tramwajowych, montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich. W tej sytuacji miast poinformowało o zamiarze zawarciu umowy z firmą z Olsztyna.  Wyłoniła ją w trybie w wolnej ręki.

Z zadania „Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego”  nie ma jeszcze tylko wykonawcy ostatniej części inwestycji. Ogłoszono przetarg, którym nie był zainteresowany żaden wykonawca. Miasto podjęło decyzję o zamiarze zawarcia umowy z wolnej ręki. Oto uzasadnienie: 

W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego RZP.271.5.2019.AŁ nie zostały złożone żadne oferty. Z uwagi na wystąpienie powyższej okoliczności Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki.

Teraz w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o zamiarze zawarciu umowy  z  firmą AMP CT sp. z o.o. Sp.K w Olsztynie

Oto szczegóły zamówienia.

a) przebudowa peronów przystanków tramwajowych na wysokości Dworca PKP przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu wraz z budową odcinka chodnika oraz wykonaniem elementów małej architektury na ww. peronach i na Placu Dworcowym wraz z uzbrojeniem, obejmującym między innymi zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich, koszy na śmieci,
b) wyposażenie istniejących wiat na pętli autobusowej w oświetlenie i wymiana źródeł światła na pętli autobusowej na LED-y.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kierowca
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Zamiast "kaczkomatów" zróbcie biletomaty. Kierowca/motorniczy to nie kasjer a autobus/tramwaj to nie kiosk RUCHu. Kierowca ma jechać a nie bawić się w sprzedaż biletów, przez co opóźnia przejazd.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Motorniczy
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Udogodnieniem będzie wymiana taboru , remont torowiska i zielona fala dla tramwaju. Jazda tym łomoczącym złomem jest uciążliwa dla ludzi o motorniczych nie wspomnę. Ponad 9 godzin jazdy po prostu wykańcza.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.